Limitované BMW M4 Edition ///M Heritage je poctou M trikoloře

přidejte názor
  • Další speciální edice BMW M vznikne v omezeném počtu 750 kusů

  • BMW M4 Edition ///M Heritage bude dispozici ve třech barevných provedení reflektujících M trikoloru

  • Světová premiéra proběhne během závodního víkendu DTM na okruhu Nürburgring

  • M trikoloru se pyšní také karbonová střecha

  • BMW M4 Edition ///M Heritage se bude prodávat po celém světě v období od listopadu 2019 do dubna 2020

BMW odhalilo nejnovější limitovanou edici sportovního modelu BMW M4, kterou oslavuje svou dlouhou a úspěšnou historii ve světě motorsportu pod hlavičkou BMW M. Vznikne v počtu 750 kusů a automobilka ji plánuje prodávat po celém světě.

Model nazvaný M4 Edition ///M Heritage je postaven na BMW M4 Coupé. Pohání ho standardní zážehový řadový šestiválec 3,0 l s výkonem 331 kW (450 koní) a 550 Nm. Žádné navýšení se tedy nekoná.

Limitovaná série BMW M4 ///M Heritage vznikne v počtu 750 kusů
Premiéru si novinka odbude na závodním DTM víkendu na okruhu Nürburgring

Jak už bývá u BMW M zvykem, limitovaná edice se bude vyrábět ve speciálních barevných provedení karoserie. V tomto případě ve třech barvách odkazujících na M trikolóru. Jmenovitě v provedení modrá Laguna Seca Blue, modrá metalíza Velvet Blue a červená Imola Red.

Dekorativním pruhem v barvách BMW M se vyznačuje také střecha dvoumístného auta, vyrobená z plastů vyztužených uhlíkovými vlákny. Do kompozitového materiálu CFRP byl tento designový prvek vsazen pomocí blíže nespecifikovaného speciálního výrobního procesu. Dalším unikátním prvkem exteriéru jsou dvourozměrná šedá kovaná 20“ M kola z lehké slitiny.

Nové BMW M3 dorazí jako čtyřkolka s automatem. K dispozici ale bude i verze, kterou všichni chtějí a nikdo nekupuje
Přečtěte si také:

Nové BMW M3 dorazí jako čtyřkolka s automatem. K dispozici ale bude i verze, kterou všichni chtějí a nikdo nekupuje

Uvnitř se „limitka“ vyznačuje především specifickými koženými sedadly ve dvoubarevném provedení s výraznými otvory v oblasti opěradel a dvoubarevným prošíváním.

Jedinečnost tohoto modelu majitelům má připomínat struktura karbonového obložení s pruhem se třemi charakteristickými barvami společně s lištami interiéru a prahovými lištami, kde se lesknou loga „Edition ///M Heritage“, respektive „1/750“.

Světovou premiéru si nová limitované edice BMW M4 odbude během víkendu DTM na okruhu Nürburgring, který se koná ve dnech 13. až 15. září 2019. Prodeje začnou od listopadu letošního roku.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?