Aston za 70 milionů korun poprvé vyjel na běžnou silnici

1 nový názor
  • Aston Martin Valkyrie se začíná testovat na běžných silnících

  • Hnací soustavu tvoří atmosférický motor V12 6,5 l a elektromotor

  • Hypersportovního vozu vznikne pouze 150 kusů

  • Všechny plánované vozy jsou již prodané

Aston Martin se přesunul s testováním hypersportovního modelu Valkyrie ze závodního okruhu do běžného provozu. Tento posun ve vývoji Aston Martin demonstroval zveřejněním série oficiálních fotografií, které zachycují tmavě modrý Aston Martin Valkyrie jedoucí po britských silnicích.

„Valkýru“ pohání 6,5litrový atmosférický dvanáctiválec Cosworth a elektromotor. Jen samotný spalovací motor má výkon 1015 koní
Cenovka Valkyrie činí v přepočtu astronomických 70 milionů korun, ovšem i tak jsou všechny plánované kusy prodány

Aston Martin plánuje vyrobit pouze 150 kusů, včetně 25 kusů ryze okruhové verze AMR Pro. Cenovka dosahuje v přepočtu astronomických 70 milionů korun, ovšem i tak jsou všechny plánované kusy prodány. Šéf automobilky Andy Palmer se nechal slyšet, že by se prodalo klidně i 900 kusů, ale Aston Martin chtěl zachovat maximální exkluzivitu. První kusy se k majitelům dostanou v polovině letošního roku.

„Valkýru“ pohání 6,5litrový atmosférický dvanáctiválec Cosworth s výkonem 746 kW (1015 koní) a omezovačem v 11 000 ot./min. Hybridní systém posune parametry motoru na 865 kW (1176 koní) a 900 Nm. Takto vysoký výkon s sebou přináší i stinné stránky. Tou nejzásadnější je nutnost repase motoru každých 100 tisíc km.

Vstoupit do diskuse (1 názor)
  • Našli jste v článku chybu?