Citroën znovu začne nabízet slavný Type H. Bude to přestavěný Jumper

  • Minulý rok byla představena zajímavá přestavba, která změnila moderní Jumper na dodávku se vzhledem slavného Citroënu Type H 

  • Původně šlo o limitovanou edici čítající 70 exemplářů

  • Do projektu před časem vstoupila automobilka Citroën, takže se přestavba bude vyrábět nadále a bude levnější 

Legendární dodávka Citroën Type H minulý rok slavila 70. výročí. Coby připomínka této události vznikla zajímavá přestavba moderního Jumperu, která se tvářila jako moderní verze slavného předchůdce. Nešlo ale o projekt automobilky. S nápadem přišli designéři Fabrizio Caselani a David Obendorfer, respektive společnost FC Automobili. Jenže vůz měl velký úspěch, a tak se dočká dalšího pokračování.

FC Automobili původně oznámilo produkci čítající 70 exemplářů. Jak se brzy ukázalo, udat všechna auta nebyl vůbec žádný problém. Zřejmě kvůli vysoké poptávce, nebo možná proto, že výsledek vypadá opravdu velmi dobře, se nakonec rozhodla automobilka samotná do projektu vstoupit a letos v létě podepsala s FC Automobili dohodu. V praxi to znamená dvě věci: moderní Type H se bude vyrábět dál a zároveň bude levnější. Distribuci obstará italský importér francouzské značky.

Doporučujeme: Retro — Volkswagen Type 2 založil kategorii MPV a stal se legendou

Citroën zatím oficiálně mlčí, nicméně dohodu už dříve oznámila společnost FC Automobili. Jak píší francouzští kolegové z boitierrouge.com, základní cena bude nově 39 500 eur, což znamená pokles o 3400 eur ve srovnání s tím, kolik původně stála limitovaná edice. Moderní Type H se velmi pravděpodobně ukáže také na autosalonu v Paříži.

Novodobý Citroën Type H už vznikl v mnoha různých variantách od klasické dodávky až po různé pojízdné prodejny, ke kterým se retro design velmi hodí. Na nedávném Caravan Salonu v Düsseldorfu se pak představilo obytné provedení. Jeho základem je model Citroën Pössl Road Camp R, respektive Jumper L2H2.

Citroën znovu začne nabízet slavný Type H. Bude to přestavěný Jumper
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (94%) 30 hlas/ů
Sdílejte

2 KOMENTÁŘE

    • “Něco málo změnit” by ovšem znamenalo udělat to celý znova. Muselo by to vypadat úplně jinak a bejt úplně jiný auto.

      Existuje totiž taková věc, který se říká “technické předpisy pro schvalování silničních vozidel”.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: