Čínské modely Ora Funky Cat a WEY Coffe 01 získaly od Euro NCAP pět hvězd. Zazářila také Tesla Model Y

  • Další kolo testů Euro NCAP potvrdilo, že čínské značky už umí postavit auta, která se vypořádají s evropskými bezpečnostními standardy 

  • Modely Ora Funky Cat a WEY Coffe 01 dostaly pětihvězdičkové hodnocení 

  • Testována byla také Tesla Model Y. Její výsledky jsou mimořádně dobré

  • Pět hvězd obdržel rovněž model Genesis GV60, zatímco nová Kia Niro se standardní výbavou získala hvězdy čtyři 

Nejnovější kolo nárazových testů Euro NCAP přineslo zajímavé výsledky. Testovány byly čínské modely Ora Funky Cat a WEY Coffee 01, Tesla Model Y, Genesis GV60 a nová generace Kia Niro. Žádné zklamání se nekoná, čtyři hvězdy dostala pouze Kia. Důvodem je ale fakt, že pokročilé asistenční systémy nejsou ve standardní výbavě. Pokud si zájemci připlatí za paket DriverWise, i z Nira se stane pětihvězdičkový automobil.

Zajímavé z této skupiny automobilů jsou především výsledky čínských modelů. Dokazují, že doby, kdy čínský vůz představoval laciný produkt pochybné kvality, jsou ty tam. Malý elektromobil Ora Funky Cat dostal za ochranu dospělých velmi solidních 92 %, za ochranu dětí 83 %, za ochranu chodců 74 % a za asistenční systémy 93 %.

Čína dobývá Evropu díky elektromobilům. Jeden z dvaceti elektrických vozů letos prodaných na evropském trhu byl čínský

S podobnými výsledky prošlo testy také velké čínské SUV WEY Coffe 01. Oba automobily dostaly pět hvězd. Není to navíc poprvé. Velmi dobré výsledky nárazových testů už dříve vykázaly třeba v Číně vyráběné modely znovuzrozené značky MG.

Za povšimnutí pak stojí také hodnocení Tesly Model Y. Ta si podle Euro NCAP vedla mimořádně dobře, především pokud jde o hodnocení ochrany dospělých osob a asistenčních systémů. V prvním případě získal Model Y 97 %, u asistenčních systémů to bylo dokonce 98 %. Podle tiskové zprávy Euro NCAP Tesla během testů výborně rozpoznávala hrozící srážky s jinými auty, cyklisty i chodci.

Čínské modely Ora Funky Cat a WEY Coffe 01 získaly od Euro NCAP pět hvězd. Zazářila také Tesla Model Y
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: