Čínská značka Lynk & CO vstoupí do Evropy příští rok. Nasadí mobilní prodejny

 • Evropským zákazníkům bude zřejmě nabízet tři modely

 • Plán nepočítá s velkým množstvím stálých dealerství

 • Na americký trh se Lynk & CO chystá až koncem roku 2021

Výkonný ředitel čínské automobilky Lynk & CO Alain Visser promluvil na kongresu Automotive News Europe Congress ve švédském Gothenburgu o blížícím se vstupu na evropský trh. K tomu má dojít v polovině příštího roku. Lynk & CO, spadající stejně jako značky Volvo nebo Lotus pod koncern Zhejiang Geely Holding, hodlá v jednotlivých zemích otevřít dvě až tři dealerství v největších městech, do menších pak bude vysílat putovní pop-up prodejny, které budou potenciálním zájemcům k dispozici po jeden týden. První evropské dealerství bude v Amsterdamu, následovat budou Barcelona, Berlín, Brusel a Londýn.

Lynk & Co 02: Tajemný prototyp českých silnic byl odhalen. Vyrábět se bude v Belgii

Automobilka v současné době vyrábí tři modely s jednoduchým označením 01, 02 a 03. První dva jmenované vozy jsou crossovery, třetí má karoserii sedan. Všechny stojí na platformě CMA, kterou koncern Zhejiang Geely Holding vyvinul společně s Volvem, tu v současné době využívají Volvo XC40, Geely Borui GE, Geely Xingyue a výše zmíněné modely Lynk & CO. Do budoucna ji využije ještě SUV 05 a čistě elektrický fastback Polestar 2.

Automobilka v loňském roce prodala na čínském trhu 120 414 aut, což při více než 23 milionech prodaných vozech na tamním trhu představuje podíl 0,52 procenta. V letošním roce spustí výrobu modelu 01 v belgickém Gentu na stejné lince, kde vzniká Volvo XC40.

Čínská značka Lynk & CO vstoupí do Evropy příští rok. Nasadí mobilní prodejny
Ohodnoťte tento článek!
2.3 (46%) 20 hlas/ů

7 KOMENTÁŘE

 1. Ja si myslim ze je vse vporadku cinska automobilka nebo-li jejich vyroba se mi lybi pac nektere auta jsou levne i ostatnich mestech asii,Vceske republice jsou auta skoda moc drahe na nase pomery.Vzlast pro stredni vlnu lidi kteri si ani nedokazou nasetrit na novou skodu i kdyz by si to prali moc v cine vyjde auto jakekoliv znacky na priblizne 500000kc plus clo takze taky bych jsi ho koupil tady jsou moc predrazene auta zpozdravem Mihok vaclav Breclav

 2. Jenicek54: Seber rodinu a zname a jdi pracovat do Evropske automobilky za pytlik rejze a auta budou levnejsi.
  Vaclav: Na tvuj prispevek nemam odpoved, protoze mu nerozumim. To je jazyk davno vyhynulych kmenu?
  Josef: A pro koho jsou?
  Maji to vymyslene uzasne. Pojizdne prodejny s auty budou vzdy cely tyden v jednom meste. A servis taky? Nebo ho ho budu nahanet po cele evrope?

 3. Jenicek54: Seber rodinu a zname a jdi pracovat do Evropske automobilky za pytlik rejze a auta budou levnejsi.
  Vaclav: Na tvuj prispevek nemam odpoved, protoze mu nerozumim. To je jazyk davno vyhynulych kmenu?
  Josef: A pro koho jsou?
  Maji to vymyslene uzasne. Pojizdne prodejny s auty budou vzdy cely tyden v jednom meste. A servis taky? Nebo ho budu nahanet po cele evrope?

PŘIDAT KOMENTÁŘ: