Chystaný VW Amarok se ukázal na první skice. Techniku bude sdílet s Fordem

Zdroj: Volkswagen
  • Volkswagen pustil do světa první obrázek chystané generace pick-upu Amarok

  • Němci budou na jeho výrobě spolupracovat s Fordem, techniku bude sdílet s modelem Ranger

  • Vůz by se mohl objevit na silnicích v roce 2022, od obrázku se ale bude zřejmě ještě lišit

Volkswagen Amarok se chystá na příchod druhé generace. Není divu, poměrně úspěšný pick-up německé automobilky je totiž na trhu už dlouhých 10 let. Nový model by měl přinést hlavně zajímavější design a také techniku, kterou bude sdílet s Fordem Ranger.

Ford a Volkswagen zveřejnily své plány na vzájemnou spolupráci už minulý rok. Týkají se užitkových vozů, pod které spadají v obou případech i pick-upy. Nový Amarok a Ranger tak mohou mít nejen stejné šasi, ale třeba i motory. U této kategorie aut to není nic zvláštního, třeba Renault Alaskan a Mercedes-Benz G využívají techniku Nissanu Navara.

Videodojmy: Mitsubishi L200 dostalo nový design, ale bláta a terénu se pořád nebojí

Podobně jako tyto vozy, měl by se i budoucí Amarok od Rangeru odlišovat designem karoserie. U pick-upů hlavní roli hraje příď, zbytek vozu se upravuje jen málo. První skica odhaluje agresivní křivky a masivní masku chladiče ve tvaru písmene X, jež mírně připomíná aktuální styl Mitsubishi L200. Vůz je na obrázku obut do velkých kol s terénními pneumatikami a na dveřích chybí kliky.

Od obrázku je ale k sériovému modelu ještě daleko. Dá se očekávat, že mezi jeho uvedením na trh ještě Volkswagen přijde s konceptem. Mezitím se také objeví další auto, které vznikne na základě spolupráce modrého oválu s Němci – nový Volkswagen Caddy totiž bude sdílet techniku s Fordem Transit Connect.

Chystaný VW Amarok se ukázal na první skice. Techniku bude sdílet s Fordem
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: