Chystaný Hyundai i30 TCR se ukázal na prvních fotkách. Hotovo má být do konce roku

  • Hyundai připravuje novou i30 v závodním provedení TCR 

  • Chystaná novinka se nedávno poprvé projela po reálném okruhu 

  • Automobilka zároveň zveřejnila první fotky nového závodního hatchbacku 

  • První zákazníci se dočkají své i30 TCR v prosinci 

Automobilka Hyundai připravuje prostřednictvím divize Hyundai Motorsport okruhové provedení hatchbacku i30. O tomto projektu jsme psali už dříve, nově se ale objevila zpráva upozorňující na zahájení reálných testů této novinky navíc doplněná o první fotky zatím ještě maskovaného vozu.

Doporučujeme: Galerie — Hyundai slaví 50 let. První předchůdci nové i30 vás téměř jistě překvapí

Hyundai i30 TCR odkroužil své první ostré kilometry v reálném prostředí na španělském okruhu Aragon, kde tým zodpovědný za vývoj strávil celkem tři dny. Za volant se posadil testovací jezdec Gabriele Tarquini. Během těchto testů se zkoušelo různé nastavení automobilu a různý software řídicí jednotky motoru. Korejská automobilka se chlubí tím, že se během tří testovacích dnů neobjevil žádný problém a vše tak může pokračovat podle plánu.

Doporučujeme: Hyundai i30 Kombi byl odhalen. Jeho zavazadelník má objem 602 litrů

Připravovaný Hyundai i30 TCR je prvním projektem divize Hyundai Motorsport určeným pro okruhové závody. Vůz vychází ze sériového hatchbacku, o pohon se stará přeplňovaný zážehový dvoulitr. Na aktuální testy navážou další v průběhu léta. Hyundai chce dodat první hotová auta svým zákazníkům ještě před koncem letošního roku.

Chystaný Hyundai i30 TCR se ukázal na prvních fotkách. Hotovo má být do konce roku
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: