Chtěli byste létající auto teď hned? Tak si ho kupte. Stojí 115 milionů

  • Pokud nechcete čekat na příchod moderních létajících aut, jedno si můžete pořídit hned teď

  • Na prodej je Moller M400 Skycar z roku 2001

  • Zajímavý stroj ale nemá povolení k létání 

  • Cena je samozřejmě astronomická 

O létajících automobilech se mluví čím dál víc. Jedno takové vzniklo na Slovensku, další připravuje společnost Terrafugia, kterou nedávno koupilo Geely, svůj projekt už chystá také Uber. Vypadá to, že realizace dopravního prostředku kombinujícího automobil a leteckou přepravu je jen otázkou času. Pokud ale nechcete čekat, aktuálně je na prodej poměrně zajímavé řešení. Jmenuje se Moller M400 Skycar.

Doporučujeme: České „létající auto“ GyroMotion chce dobýt svět. Stojí asi dva a půl milionu

Skycar je velmi pravděpodobně vůbec první automobil schopný vertikálního startu. Poprvé se tento stroj vznesl v roce 2001 a od té doby údajně podnikl mnoho dalších testovacích letů. Do interiéru se vejdou čtyři pasažéři, o pohon se stará osm motorů s celkovým výkonem 529 kW (720 koní). Aktuálně je tento bezesporu zajímavý technický unikát na prodej. Inzerát najdete na ebay.com.

Doporučujeme: Potřebujete řešení na dopravní zácpy? Zkuste létací auto Pal-V Liberty

Jak lze asi tušit, je zde několik problémů. Především není Skycar oficiálně schválen pro létání. Budete se tedy muset pokusit přesvědčit úřady, aby vám povolení udělily, nebo si Skycar schováte jako zajímavý muzejní kousek. Druhým problémem je cena. Prototyp létajícího automobilu je nabízen v aukci, přičemž se začíná na částce v přepočtu téměř 23 milionů korun. Jestliže si chcete Skycar koupit okamžitě, budete potřebovat zhruba 115 milionů.

Možná se přece jen vyplatí počkat pár let na dobu, až si nějaký podobný moderní stroj přivoláte přes aplikaci v chytrém telefonu…

Chtěli byste létající auto teď hned? Tak si ho kupte. Stojí 115 milionů
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: