Cadillac krotitelů duchů bude z Lega. Obří model doprovází nový film

  • Ze slavné stavebnice vznikne model auta, které se objevilo v kultovním snímku Krotitelé duchů

  • Vůz je dlouhý 47 centimetrů a skládá se z 2352 kostek. Je určen pro pokročilé stavitele

  • Podle Lega jde o nejpropracovanější filmový model v historii, je vybaven i pojízdnou pastí

Komedie Krotitelé duchů z roku 1984 patří dnes mezi kultovní snímky. Na příští rok se chystá její pokračování nazvané Krotitelé duchů: Odkaz. Toho využilo Lego, které fanouškům ještě před Vánoci nabídne model neméně slavného sanitního vozu Cadillac Miller-Meteor z roku 1959, jenž je vybaven celou řadou zajímavých detailů pro odchyt a přepracu strašidel.

Speciálně upravený Cadillac měří na délku 47 cm, široký je 16,5 a vysoký 22,5 cm. Jde tedy o pořádný kus auta. Nechybí mu jeho tradiční newyorská značka ECTO-1. Na střeše si veze sledovací antény pro monitorování psychokinetické energie, v kufru se zase schovává pojízdná past na duchy. Pomocí skryté páčky lze otevřít i systém pro střešní odchyt.

Nemáte 87,5 milionu? Pořiďte si Sián alespoň jako stavebnici Lego. Levná ale není

Vůz má mnoho pohyblivých dílů. Funguje řízení volantem, stejně tak pod kapotou najdete motor Cadillacu. Z boku se pak vysouvá sedadlo pro odstřelovače, aby se duchové dali pohodlně chytat i za jízdy. Lego slibuje navíc celou řadu dalších překvapení.

Auto je zpracované opravdu detailně
Tato páka vysouvá střešní past na duchy

Model se skládá z 2352 kostek a je podle Lega dosud nejpropracovanějším filmovým kouskem, který kdy v jeho stavebnici vznikl. K mání je jako položka číslo 10274 a prodávat se bude i v Česku. Vzhledem k velikosti Cadillacu i k jeho detailům nejde právě o nejlevnější záležitost. Vyjde na 5 199 korun. Koupit ho můžete na oficiálních stránkách stavebnice.

Z Lega už vznikla celá řada zajímavých modelů, ať už jde o Ducati Panigale V4 R nebo klasický Fiat 500. Sběratelé ale ocenili i model Bugatti Chiron v životní velikosti. Ten vznikl v Kladně.

Cadillac krotitelů duchů bude z Lega. Obří model doprovází nový film
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: