Pátá generace opulentního Cadillacu Escalade je tady. Prodávat se bude i s dieselem

  • Cadillac Escalade modelového roku 2021 je ještě větší a opulentnější

  • Novinkou je prohnutý OLED displej před řidičem

  • Zavazadlový prostor má objem až 3,5 m3

  • Na výběr bude ze dvou motorizací se dvěma rozvory

Luxusní Cadillac Escalade spadá do kategorie tzv. full-size SUV, kde od svého představení v roce 1999 patřil mezi velmi úspěšné modely i navzdory faktu, že původně šlo pouze o přejmenovaný GMC Yukon v nejvyšší specifikaci Denali. Cadillac však v konkurenci ostatních prémiových značek jako BMW nebo Mercedes zažívá v Americe hubenější časy. Tento fakt se velmi výrazně projevuje právě na prodejích modelu Escalade.

V pořadí již pátá generace sází na výrazný design, který se nese v duchu menšího SUV XT6, a nejmodernější techniku – například úplně první prohnutý OLED displej (má dvakrát větší rozlišení než 4k televizor) či odbornou veřejností oceňovaný systém Super Cruise, který je ve své vylepšené podobě schopen vozidlo autonomně řídit na více než 320 tisíci kilometrech severoamerických a kanadských dálnic. Systém přitom využívá vysoce přesné GPS, mapových dat z LiDARu, kamer či radarových senzorů. Kromě toho mohou majitelé spoléhat rovněž na navigaci s rozšířenou realitou.

Samozřejmostí jsou tři řady plnohodnotných sedadel, přičemž prostor pro cestující ve třetí řadě se v základním provedení rozvoru oproti předchozí generaci zvětšil o výrazných 40 %
Nový Escalade je našlapaný nejmodernější technikou. Specializou interiéru je například vůbec první prohnutý OLED displej, který má dvakrát větší rozlišení než 4k televizor

Cadillac Escalade modelového roku 2021 je postaven na zcela nové platformě, díky níž toto opulentní SUV narostlo ve všech směrech. Samozřejmostí jsou tři řady plnohodnotných sedadel. Prostor pro cestující ve třetí řadě se oproti předchozí generaci zvětšil o výrazných 40 % až na 886 mm. To z něj dělá momentálně největší sedmimístné SUV dané kategorie.

Větší je také zavazadelník, v sedmimístné konfiguraci disponuje velmi solidním objemem 722 litrů (nárůst o 68 %). Maximální objem zavazadlového dosahuje 3089 litrů. Pokud by ale nabízený prostor nedostačoval, mohou zákazníci zvolit prodlouženou verzi ESV, která má rozvor delší o 404 mm. Prostor ve třetí řadě se tak zvětšil až na 933 mm, objem zavazadlového prostoru vzrostl na 3585 litrů.

Pro nový Escalade jsou v nabídce zatím pouze dvě motorizace. Nejprodávanější bude V8 6,2 l o výkonu 313 kW (426 k) a točivém momentu 623 Nm. Kromě vysokého výkonu umí nabídnout také deaktivaci čtveřice válců a je vybaven systémem proměnného časování ventilů. Druhým motorem je zcela nově vyvinutý vznětový řadový šestiválec. Z objemu tři litry nabídne 207 kW (281 k) a 623 Nm. Oba motory jsou spojeny s 10stupňovou samočinnou převodovkou.

Pátá generace opulentního Cadillacu Escalade je tady. Prodávat se bude i s dieselem
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: