Bugatti zvažuje druhou modelovou řadu. Že by to bylo luxusní SUV?

  • Bugatti nevylučuje druhou modelovou řadu vedle Chironu

  • Luxusní SUV by svět značce Bugatti určitě odpustil

  • Podobný model Bugatti plánovalo už před deseti lety

V současnosti se značka Bugatti, která patří pod koncern Volkswagen, soustředí pouze na malosériovou zakázkovou výrobu nejrychlejšího auta planety (tedy, skoro nejrychlejšího). V minulosti tomu ale tak nebylo, Bugatti vyrábělo i luxusní limuzíny a obecně auta pro denní použití. Vrátí se něco takového? Situace na trhu by tomu přála.

Bugatti-Galibier_Concept-2009-1600-08
Myšlenka luxusního vozu Bugatti pro denní použití není úplně nová. Před deseti lety vznikl koncept Galibier s šestnáctiválcem z Veyronu
Bugatti-Galibier_Concept-2009-1600-06
V současné době čekejme spíše crossover/SUV než luxusní sedan. Zákazníci se ale po takovém autě ptají. Asi chtějí něco víc než Bentaygu

Je to tedy možné, ale konkrétní nový šéf Bugatti Stephan Winkelmann v krátkém rozhovoru pro britský Autocar nebyl. Podle něj má značka tým lidí, kteří pracují na nových projektech, a máme pozorně sledovat, co se v Molsheimu děje. Jenže u Bugatti nejsou takové úvahy úplně nové. Exkluzivní vícemístný model značka plánovala už před časem.

Doporučujeme Bugatti Chiron v prvních testech: Je to auto, nebo letadlo?

Pak ale přišla finanční krize a trh se posunul jinam, k luxusním SUV. Z konceptu čtyřdveřového fastbacku Galibier nakonec sešlo. Když se ale podíváme na počínání nejbližší „konkurence“, začal by čtyřdveřový luxusní model, pravděpodobně nějaké SUV, dávat smysl. Rolls-Royce brzy představí své SUV Cullinan a Bentley už prodává Bentaygu. SUV má už i Lamborghini a připravuje se také SUV Ferrari.

Svět by určitě Bugatti luxusní SUV odpustil, ba dokonce to vypadá, že by trh takové auto od francouzské automobilky přímo požadoval. Bugatti Chiron vydrží ve výrobě ještě dalších zhruba šest let, protože ruční montáž jde docela pomalu. Druhý model by ale zajistil vytížení kapacity továrny a pomohl objevit nové trhy. Nebojíme se, že by se luxusní SUV od Bugatti neprodávalo.

Bugatti zvažuje druhou modelovou řadu. Že by to bylo luxusní SUV?
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (78%) 10 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: