Bugatti zrychlí výrobu Chironu. Zákazníci na něj čekají déle než tři roky

  • Na Bugatti Chiron s výkonem 1500 koní se čeká tři roky

  • Automobilka zrychlí výrobu, příští rok jich sestaví 65

  • Výroba vozu za 2,4 milionu eur je limitována na 500 kusů

Automobilka Bugatti má na stole dvě stovky objednávek na supersport Bugatti Chiron. Od příštího roku tak zrychlí (samozřejmě v rámci svých logistických možností) výrobu, aby zkrátila čekací dobu. Ta je delší než tři roky. Bugatti v současné době vyrábí jedno auto týdně.

Příští rok se má tempo výroby zrychlit tak, že ročně místo padesáti aut opustí brány továrny 65 Chironů. Zajímavé je, že Bugatti ještě neprovádělo ani testovací jízdy. Ty má v plánu značka zavést od března příštího roku. Podle šéfa Wolfganga Dürheimera se dá očekávat, že po nich se rychle nahrnou objednávky na zbylých 300 kusů.

Doporučujeme: Sedm věcí, které dělají z Bugatti Chiron nejrychlejší auto planety

Výroba Bugatti Chiron bude omezena na 500 aut. Předchůdce v podobě Bugatti Veyron vznikl ve 450 exemplářích a po deseti letech výroby dospěl do bodu, kdy se poslední kusy poměrně špatně prodávaly. Na nezájem si ale Chiron stěžovat nemůže. Například jeden zákazník objednal šest aut: jeden Chiron pro sebe a zbylé pro členy rodiny.

Bugatti Chiron pohání šestnáctiválec 8,0 l se čtyřmi turbodmychadly o celkovém výkonu 1103 kW (1500 k). Maximální rychlost vozu má překročit 450 km/h, ale na oficiální měřený pokus se teprve čeká. Chrion je tak prozatím elektronicky omezený na 420 km/h kvůli pneumatikám. Cena je stanovena na 2,4 milionu eur bez daně, což dělá s naším DPH zhruba 78,5 milionu korun.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: