Bude Cargo e-Bike dopravou budoucnosti?

Pro bezemisní mikromobilitu ve velkoměstech Volkswagen Užitkové vozy vyvinul nákladní jízdní kolo Cargo e-Bike. To není aprílový žert – podobných elektrokol byly na veletrhu užitkových vozidel IAA v Hannoveru k vidění desítky.

Cargo e-Bike je řešením dopravy „last mile“, tedy užitkovým vozidlem pro doručování zásilek koncovým odběratelům. Systémem pedelec (pedal electric cycle) jezdce podporuje při šlapání centrálně uloženým elektromotorem o výkonu 250 W do rychlosti až 25 km/h. Výhodou jízdního kola se systémem pedelec je možnost provozu kdekoli, dokonce i v pěších zónách. Energii pro elektromotory poskytuje lithio-ionový akumulátor.VW Cargo e-Bike 2

Pohon a robustní konstrukce nákladního jízdního kola jsou koncipovány pro užitečnou hmotnost až 210 kg (včetně jezdce). Vpředu je vozidlo vybaveno dvěma koly. Mezi nimi je nízko uložená úložná plocha, k níž se připevní přepravní box s objemem nákladového prostoru 0,5 m3. Inovativní kinematika přední nápravy zaručuje, že se přepravovaný náklad při průjezdu zatáčkou nenaklání s jízdním kolem, nýbrž zůstává stabilně ve vodorovné poloze. Systém naklánění je naprostou novinkou tohoto jízdního kola.

Elektricky poháněné nákladní tříkolové vozidlo Cargo e-Bike bude na trh uvedeno v roce 2019. Vyrábět se bude v závodě značky Volkswagen Užitkové vozy v Hannoveru.

19.09.18, Hannover , Foto: Henning Scheffen VWN IAA Pressekonferenz HENNING SCHEFFEN PHOTOGRAPHY MOBIL: 01773193050 . WWW.SCHEFFEN.DE info@SCHEFFEN.DE Friedrich-Engels-Str. 31 30880 Laatzen Region Hannover / Niedersachsen / GERMANY

Bude Cargo e-Bike dopravou budoucnosti?
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: