Britská firma dává život starým Mini. Úprava ale stojí přes dva miliony korun

  • David Brown Automotive staví modernizované vozy na základě starého Mini

  • Poslední úprava vzdává hold Lotusu Esprit Turbo, který se objevil ve filmu s Jamesem Bondem

  • Práce na voze trvá v průměru 1000 hodin a jedna přestavba vyjde minimálně na dva a čtvrt milionu korun

Znáte společnost Singer? Vezme karoserii klasického Porsche 911 a upraví ho do moderních podmínek. Výsledkem je stroj, který vypadá jako veterán, ale jezdí jako nové auto. Něčím podobným se živý i britská firma David Brown Automotive. Pouze místo Porsche upravuje stará Mini. Jmenují se Mini Remastered a kromě standardních úprav mohou vzniknout i ve speciálních edicích podle přání zákazníka.

Britové nyní zveřejnili svou poslední kreaci. Jde o Mini Remastered, které je postavené jako vzpomínka na Lotus Espirt Turbo, jenž se objevil ve filmu Jen pro tvé oči s Jamesem Bondem v roce 1981. A i když sportovní kupé Lotusu nemá tolik společného s Mini, upravenému vozu to docela sluší.

Elektrické Mini k nám přijíždí na speciálních kolech Corona. Řídit ho ale můžete i bez roušek…

Mini Remastered dostalo stejný oranžový lak karoserie s pruhy a nápisem Turbo na bocích, i když pod kapotou najdete atmosférický motor. Barvu doplňují černé plochy na obloucích kol a na střeše. Na přídi jsou přídavná světla od společnosti Cibié.

Uvnitř se s odkazem na filmové auto pokračuje. Kabina je vyvedena v bílé kůži, nechybí tříramenný volant z kovu a dřeva. Palubní desku zdobí dekor z leštěného kaštanu. Přístrojům samozřejmě dominuje klasický velký rychloměr, najdeme tedy ale i moderní prvky – třeba zábavní systém se sedmipalcovým dotykovým displejem, který zvládá Android Auto i Apple CarPlay.

Filmový Lotus Esprit, který posloužil jako předloha pro úpravu Mini

Přední kola vozu roztáčí čtyřválec Mini o objemu 1330 cm3, který produkuje výkon 83 koní. Řadí se pětistupňovou manuální převodovkou. I když přestavba navýšila hmotnost vozu, pořád je výrazně lehčí než dnešní auta – váží 739 kg, takže by i pouhých 83 koní mělo stačit k relativně dynamické jízdě.

Přestavba klasických Mini od David Brow Automotive ale rozhodně není pro každého nadšence. Počítá se spíš se zámožnými sběrateli. Auto, na jehož úpravu padne minimálně 1000 hodin lidské práce, začíná s cenou od 75 tisíc liber, tedy asi dva a čtvrt milionu korun. A i když firma nezveřejnila cenu speciálního modelu na počest filmovému Lotusu, dá se předpokládat, že vyjde ještě dráž.

Britská firma dává život starým Mini. Úprava ale stojí přes dva miliony korun
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: