BMW Z4 zná datum své premiéry. Představí se za pár týdnů na Pebble Beach

  • Přibližně za měsíc se světu poprvé ukáže nové BMW Z4

  • Automobilka zatím potvrdila pouze premiéru „nového sériově vyráběného automobilu“, okolnosti ale naznačují, že to bude právě Z4

  • Vůz se představí 23. srpna 

BMW připravuje ve spolupráci s automobilkou Toyota novou generaci modelu Z4, to je známá věc. V posledních měsících se navíc mluví o tom, že by se novinka spolu s dvojčetem v podobě Toyoty Supra měla představit už brzy. Teď přišla zpráva de facto potvrzující premiéru mnichovského roadsteru. Automobil bude podle všeho odhalen 23. srpna na Pebble Beach.

Kolegové z BMWBlogu píší o odhalení nové Z4 jako o hotové a oficiálně potvrzené záležitosti, nicméně zas tak jednoduché to není. BMW na americké verzi svých stránek určených pro novináře zatím ohlásilo pouze světovou premiéru „zcela nového sériově vyráběného automobilu“ s tím, že půjde o „emotivní přírůstek“ do nabídky značky. Přesnější informace týkající se této premiéry přidá automobilka později.

Doporučujeme: BMW Z4 se ukazuje na prvních oficiálních fotkách. Zatím s maskováním

Okolnosti ovšem naznačují, že skutečně půjde o Z4. BMW už začátkem června vypustilo do éteru oficiální fotky maskovaného auta a hlavně Toyota dvojče v podobě nové Supry už veřejnosti ukázala na festivalu rychlosti v Goodwoodu. Je také dost pravděpodobné, že by se nová Z4 měla předvést na podzimním autosalonu v Paříži. Mimochodem, právě na Pebble Beach se před rokem poprvé ukázal koncept Z4.

BMW Z4 nové generace dorazí v šestiválcové variantě M40i. Ta by mohla mít až 279 kW (380 koní), ovšem na americkém trhu. V Evropě bude kvůli přísným emisním limitům a filtru pevných částic výkon zhruba o 40 koní nižší. BMW nabídne i cenově dostupnější dvoulitrový čtyřválec. Podle informací BMWBlogu máme na manuální převodovku zapomenout. Standardem bude osmistupňový automat.

Na Pebble Beach BMW koncem srpna ukáže také nové kupé řady osm a koncept M8 Gran Coupe, který jsme si mohli prohlédnout už v Ženevě.

 

BMW Z4 zná datum své premiéry. Představí se za pár týdnů na Pebble Beach
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

1 komentář

  1. Ošklivé obludné auto a je jedno, zda má maskování, nebo ne. Stejný hnus, jako předchůdce. Sám vlastním Z3, chci dokoupit ještě Z3M. Když někam přijedu se Z3, tak se kolem ní shlukne dav zvědavců a může kolem stát co chce od BMW, nebo Mercedesu, či od jiné automobilky z novodobé tvorby. Z3, je poslední hezký roadster. Ostatní je jeden hnus vedle druhého, vše na jedno brdo……

PŘIDAT KOMENTÁŘ: