BMW X5 M vypadá na Nürburgringu během testování hodně nazlobeně

  • Testování odhaluje přípravy ostrého BMW X5 M

  • Vrcholná verze SUV dostane motor z M5 o výkonu 600 koní

  • Prozatím na Nürburgringu zápasí hlavně s nedotáčivostí

Nová generace BMW X5 je s námi teprve chvíli. Ještě se ani neprodává se všemi možnými motorizacemi. Čeká se zatím na diesel X5 40d, benzinový plug-in hybrid a další verze. Jedna speciální přijde ale ještě o něco později. Půjde o vrcholné a samozřejmě velmi rychlé BMW X5 M.

Doporučujeme test ojetiny: BMW X5 (E70) může být hodně drahá legrace

BMW teď X5 M intenzivně testuje a jak prozrazuje špionážní video, které nahrál na Nürburgringu Automotive Mike, vypadá nová X5 M hodně nazlobeně. Už na první pohled je jisté, že auto dostane větší a širší kola, širší rozchod a snížený podvozek. Pod kapotou se očekává přeplňovaný osmiválec 4,4 l, který má třeba i nové BMW M5. Jeho výkon dosáhne na minimálně 600 koní i v tomto SUV.

Vývoj je prozatím na počátku. Odladit podvozek dá ještě dost práce. Video ukazuje, že obří SUV trochu zápasí s nedotáčivostí a pneumatiky doslova úpí pod náporem těch více než 2000 kg materiálu s ne úplně optimálním rozložením hmotnosti a vysoko umístěným těžištěm. Velké SUV prostě nikdy nebude tak agilní jako nízké kupé nebo sedan. Ale to vždy bylo, je a bude zájemcům o X5 M patrně zcela jedno.

BMW X5 M vypadá na Nürburgringu během testování hodně nazlobeně
Ohodnoťte tento článek!
2.3 (46.67%) 3 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: