BMW slibuje M3 Touring. Ostrý kombík bude mít až 510 koní

Zdroj: BMW
  • Poprvé v historii bude německá automobilka vyrábět kombi variantu od modelu BMW M3

  • Auto by mělo být k mání ve dvou verzích, s výkony 480 a 510 koní

  • Prodávat se bude s manuální převodovkou i automatem, pohonem čistě zadních kol i xDrivem

Je to možná zvláštní, ale automobilka BMW ještě nikdy nevyráběla svůj ostrý model M3 s karoserií kombi nazvanou Touring. Zatímco ve větším modelu BMW M5 tato varianta existovala, zoufalí fanoušci značky toužící po rychlém svezení v kompaktním voze a zároveň praktickém kufru museli model M3 Touring vyrábět svépomocí – třeba prohozením motorů. Teď se ale zdá, že jim Mnichov konečně udělá radost.

Automobilka totiž na internet vypustila první temný snímek BMW M3 Touring, který ukazuje záď vozu s typickou čtveřicí masivních výfuků. Není tedy pochyb, že se auto objeví v shoroomech. Na to si ale budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat. Podle některých předpokladů se tak stane zřejmě až v roce 2022.

Nové BMW M3/M4 s obřími ledvinami je připraveno. Ještě si na něj ale počkáme

Zatím ani není přesně zřejmé, co bude pod kapotou. Média hovoří o řadovém šestiválci, který je už dnes k vidění v ostrém SUV BMW X3 M. Motor s interním označením S58 by měl v případě BMW M3, M4 a M3 Touring nabízet výkon 353 kW (480 koní). V takovém případě bude spojen s manuálem. Ve hře je i ostřejší varianta Competition. Ta by měla mít výkon 375 kW (510 koní) a k řazení u ní poslouží osmistupňová automatická převodovka.

Chystají se přitom dvě varianty pohonu. Vyznavače klasického driftování zaujme verze s poháněnou zadní nápravou, v přípravě je ale i varianta s pohonem všech kol xDrive. Mělo by jít o obdobné řešení jako u BMW M5, kde tato verze nabízí specifické jízdní režimy.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: