BMW si stále stojí za kontroverzním designem. Obří „ledvinky“ hned tak nezmizí

  • BMW podle slov produktového šéfa Petera Heinricha sklízí pozitivní reakce

  • Zákazníci si nový styl masky chladiče navzdory nevoli fanoušků žádají

  • BMW X7 je obrovským prodejním úspěchem

  • Nové elektromobily BMW řady i budou mít masku nadále dělenou

Produktový šéf BMW Peter Heinrich se pro britský magazín Autocar rozpovídal na téma čím dál větších „ledvinek“. Zatímco mezi příznivci mnichovské značky tento nový designový jazyk vzbuzuje spíš rozpaky, zákazníci si nový styl údajně zamilovali a očekávají, že i další modely BMW se ponesou v podobném designovém stylu.

Adrian van Hooydonk, který za masivními „ledvinkami“ stojí, tvrdí, že kontroverzní maska chladiče vyjadřuje silný charakter, se kterým se zákazníci ztotožňují. A prodejní čísla to potvrzují. Například BMW X7, které společně s modernizovaným BMW řady 7 nový designový přístup jako první adoptovalo, je mimořádným prodejním úspěchem a je na dlouhou dobu vyprodané.

Mohutná maska ve tvaru ledvinek se jako poslední objevila také na konceptu příští řady 4
Navzdory kontroverznímu designu je BMW X7 prodejně mimořádně úspěšné

Heinrich dále uvedl, že navzdory nespokojeným hlasům z řad fanoušků značky se obřích ledvinek dočkáme i v nejbližší budoucnosti. Další modely však odmítl specifikovat

Na otázku, zda se v podobném duchu ponese také nová generace veledůležitého modelu BMW řady 5, Heinrich odpověděl diplomaticky, že přestože každý model má mít svou vlastní identitu, některé z nich budou více extrovertní a odvážnější než ostatní. Podle jeho slov nelze spojovat modely jako řadu 3, roadster Z4 nebo X6.

Šéfdesignér BMW Domagoj Dukec zároveň uvedl, že spojené „ledvinky“ masky prezentované na konceptu Vision iNext z roku 2018 na produkčním automobilu zcela určitě neuvidíme. Všechny další modely BMW řady i budou mít masku nadále dělenou, byť malé rozhodně nebudou.

BMW si stále stojí za kontroverzním designem. Obří „ledvinky“ hned tak nezmizí
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (68.57%) 14 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: