BMW R nineT Urban G/S připomíná slavnou éru Paříž-Dakar, ale jen vzhledem

Vedle modernizovaného BMW R 1200 GS vystavuje BMW Motorrad na milánském veletrhu EICMA další novinku s částečně terénními ambicemi. BMW R nineT Urban G/S je nejnovějším členem nostalgické modelové řady Heritage.

Vzhled sériového modelu navazuje na koncept Lac Rose. Ten byl pojmenovaný podle Růžového jezera v Africe, okolo kterého vedla závěrečná etapa pouštního maratónu Paříž-Dakar. Ten v 80. letech třikrát za sebou vyhrály motocykly BMW R 80 G/S, připravené firmou HPN.

Kulaté přední světlo, žebrovaný štítek a zejména charakteristické barevné provedení BMW R nineT Urban G/S tuto éru věrně připomínají. Jinak ale nejde o žádný terénní speciál. Ergonomie, pérování a vlastně kompletní technika odpovídají modelu BMW R nineT Scrambler, který jsme nedávno testovali.

Doporučujeme: Test BMW R nineT Scrambler – Retro nejen na asfalt

Když už se tedy Urban G/S vydá mimo asfalt, lépe se bude cítit na polních a štěrkových cestách než na motokrosové trati. Sériově dodávaná litá kola ostatně hovoří za vše. Což je možná trochu zklamání pro všechny, kteří doufali, že z konceptu Lac Rose vzejde trochu ostřejší terénní záležitost.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: