BMW M3 a M550i údajně končí kvůli novému měření spotřeby a emisí

  • BMW M550i se údajně přestane prodávat kvůli novým emisním normám

  • Vůz má dostat filtr pevných částic a úpravy motoru

  • Z prodeje mizí také BMW M3, a to na neurčito

BMW je nuceno zastavit výrobu některých modelů kvůli novému měření spotřeby a emisí dle normy WLTP. Píše o tom BMWBlog s odkazem na zdroje uvnitř automobilky. Kdo by si tedy chtěl pořídit nové BMW M3 nebo třeba velký sedan BMW M550i xDrive, měl by si pospíšit. BMW totiž ukončí výrobu M3 na neurčito, pravděpodobně do příchodu nové generace.

A podobný osud potká i BMW M550i, dokud automobilka nedoladí model podle aktuálních požadavků na nové emisní normy. Zatímco veledůležité modely stihlo BMW připravit v termínu, okrajové produkty musely počkat. A jedním je právě M550i. Motor údajně dostane filtr pevných částic, uvádí BMWBlog, ale potřeba jsou také další úpravy.

Doporučujeme: Test: BMW M550i xDrive M Performance

BMW M550i by tak mělo z nabídky zmizet do konce května. Pak bude trvat několik měsíců, než se vůz znovu po úpravách vrátí do prodeje. Tohle se ale týká evropského trhu, například v USA je vše v pořádku a BMW M550i, nejprodávanější model řady M Pefromance, se tu může vesele prodávat dál.

Jen připomeneme, že nové normy měření spotřeby a emisí kladou větší důraz na reálné používání auta. Akcelerace je při měření ostřejší, vůz jede rychleji a už se neklade takový důraz na stání v koloně (například z toho důvodu začne postrádat smysl systém stop/start, i když výrobci ho podle všeho budou používat dál).

BMW M3 a M550i údajně končí kvůli novému měření spotřeby a emisí
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (78.18%) 11 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: