BMW i8 české police je k smíchu. Podívejte se, s čím jezdí policie na ostrově Man

  • Česká policie se chlubí novým BMW i8, v celosvětovém měřítku ale zdaleka nejde o nejzajímavější policejní vůz

  • Ten nově najdeme u policistů na ostrově Man 

  • Ti jsou aktuálně jediní na světě, kteří mají k dispozici jednosedadlový policejní speciál BAC Mono 

S policejním automobily se poslední dobou doslova roztrhl pytel. Určitě si vzpomenete na nákup nových Audi S6 nebo na nedávné předávání BMW i8 českým policistům. Jde sice o zajímavá auta, nicméně v celosvětovém měřítku to zas taková specialita není. Ten nejzajímavější policejní vůz musíme aktuálně hledat někde jinde. A ne, nebavíme se o slavné dubajské policejní flotile.

Doporučujeme: Nové policejní BMW i8 bude hlídkovat na dálnicích, radar ale nemá

Zřejmě největší policejní specialitu současnosti vlastní policisté působící na ostrově Man. Ten určitě znáte díky slavným závodům, během kterých létají motocykly po místních okreskách i vesnicích neuvěřitelnou rychlostí. Sluší se podotknout, že zde mimo obce neplatí žádné rychlostní limity, takže sem každý rok zavítá řada motoristických nadšenců prostě proto, aby se pěkně svezli. Místní silnice ale využívá od roku 2011 také britská společnost Briggs Automotive Company (BAC), která zde testuje svůj jednosedadlový speciál a pořádá pro své fanoušky nebo klienty víkendové projížďky.

Stejná společnost aktuálně předala místním policistům jeden exemplář modelu BAC Mono. Údajně by mělo jít o jediný takovýto policejní automobil na světě. Místní policie ho bude využívat jako magnet na upoutání pozornosti. Kamkoliv se s ním totiž postaví, tam se podle informací z tiskové zprávy objeví řada zvědavců, kteří se chtějí s policistou bavit. Samozřejmě bude policie vozit tuhle formuli také po různých akcích pořádaných na ostrově.

Doporučujeme: Stará Audi A6 u policie nekončí. Dostala nové barvy a budou hlídat na dálnicích

BAC Mono je jednosedadlový sportovní vůz dlouhý necelé čtyři metry. Jeho kouzlo je v extrémně nízké hmotnosti. Bez náplní váží pouze 580 kg. Ke svému pohonu ale využívá zážehový čtyřválec o objemu 2,5 litru disponující výkonem 227 kW (309 k). Z nuly na 96 km/h se rozjede za 2,8 s a maximálně umí 274 km/h.

BMW i8 české police je k smíchu. Podívejte se, s čím jezdí policie na ostrově Man
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (74.62%) 26 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: