Bizarní ruské off-roady mají nového krále. Je jím upravený „Putinův Rolls“

  • Společnost Larte Design nabízí terénní přestavbu vozu Aurus Senat

  • Kromě karbonového bodykitu projde úpravou také pohonná jednotka

  • Nový podvozek má být určen také pro jízdu v terénu

Počet ruských automobilů zhruba před rokem rozšířila limuzína Aurus Senat, která vešla do povědomí jako „Putinův Rolls“, protože se jedná o oficiální automobil ruského prezidenta Vladimíra Putina nápadně připomínající modely značky Rolls-Royce.

Přestože podobnost s automobily britské aristokratické automobilky je naprosto bezostyšná, modelu Aurus Senat nelze upřít určitou působivost. Ať už se jedná o rozměry (5530 nebo 6620 mm), hmotnost (až 3135 nebo až 6550 kg), případně o použitý hybridní motor V8, který nabízí výkon 440 kW (598 koní) a točivý moment 880 Nm (později dorazí také motor V12). Ovšem ani takováto očividná opulentnost není pro některé dostatečná, a tak se Aurus Senat stal předmětem z limuzíny na off-road. Ta je poměrně bizarní i na ruské poměry.

Larte Design udělá z vládní limuzíny Aurus Senat terénní crossover
Úpravce slibuje terénní povozek a zvýšený výkon motoru

Na svědomí ji má společnost Larte Design, a pokud si myslíte, že titulní obrázek je pouze vizí do automobilů zapáleného karikaturisty, pak vězte že jde o oficiální skici a připravovaná terénní úprava limuzíny Aurus Senat by podle všeho měla takhle skutečně vypadat.

Dvojice zveřejněných obrázků naznačuje, že karoserie dostane výrazný karbonový bodykit, sestávající z agresivně tvarovaného předního nárazníku, nové přední kapoty a rozšířených blatníků. Upravený sedan dostane také nová zpětná zrcátka, nástavce bočních prahů a výrazný zadní spoiler. Střecha je po vzoru závodních vozů vyboulená a chybět nebude ani řádný zadní difuzor. Po jeho stranách budou umístěny koncovky výfuku à la produkty divize F Sport japonské značky Lexus, za předními koly jsou vidět také koncovky výfuku připomínající třídu G od AMG.

Aurus Senat slaví v Ženevě evropskou premiéru. Prohlédněte si Putinův hybrid do posledního detailu

Společnost Larte Design potvrdila, že model Senat v jejich pojetí dostane také speciální podvozek, určený pro jízdu v terénu, a osmiválcový motor získá nějaký ten kilowatt navíc.

Zajímavostí je, že Aurus pracuje na vlastním SUV, které ponese jméno Komendant. Bude silně ovlivněno modelem Senat a stejně jako luxusní limuzína se postaví největším hráčům v poli – Bentley a Rolls-Royce.

Bizarní ruské off-roady mají nového krále. Je jím upravený „Putinův Rolls“
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 6 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: