U Bentley postavili speciál pro závod na ledě. Bude ho řídit žena

  • Hlavní změnou jsou závodní sedadla, ochranná klec a výfuk Akrapovič

  • Za volant usedne britská závodnice Catie Munnings

  • Soutěž GP Ice Race proběhne 2. února v Rakousku

Klasický Bentley Continental GT má do závodního vozu stejně daleko jako Škoda Kodiaq do offroadu. Jeho revírem jsou hlavně dlouhé dálniční úseky, pokud možno s neomezenou rychlostí, neboť tohle granturismo je schopno vyvinout rychlost až 321 km/h.

Představovaný Continetal GT je však jiný. Je speciálně upravený na každoroční závod GP Ice Race, který se jede v rakouském údolí Zillertal. Drtivá většina změn není na první pohled vidět a pokud nepočítáme spíš účelově zvolený držák na lyže, pak se jedná především o velkou diodovou světelnou lištu na střeše a další LED světla v přední části, sportovní výfuk Akrapovič nebo zimní pneumatiky Pirelli s nastřelenými hřeby.

Bentley Continental GT Limited Edition připomíná rekord z Pikes Peak. Vznikne pouze 15 kusů

Uvnitř je vozidlo vybaveno ochrannou klecí, závodními skořepinovými sedadly s vícebodovými bezpečnostními pásy a hasicím přístrojem.

Šestilitrový vidlicový dvanáctiválec s výkonem 467 kW (626 koní) a točivým momentem 900 Nm zůstal beze změn. Akcelerace z 0-100 km/h za 3,6 sekundy a rychlost přes 320 km/h jsou i tak víc než dostatečné na kroužení po ledovém povrchu. Kvůli tomu byla upravena i světlá výška – přibylo 15 mm.

Ochranná klec a závodní skořepiny s vícebodovými bezpečnostmími pásy jsou jedinou úpravou interiéru
Závodní Continental GT dostal speciálně upravený výfukový systém od věhlasné společnosti Akrapovič

Za volant závodního Continentalu GT s polepem znázorňujícím horu Pikes Peak usedne 22letá Catie Munnings, držitelka titulu FIA European Rally Championship Ladies Trophy a dcera bývalého rallye závodníka, která se věnuje také moderování britského automobilového pořadu Catie’s Amazing Machines.

Závod GP Ski Race odstartuje 2. února a skládá se ze dvou částí. V té první musí speciály absolvovat určený počet kol na 600 metrů dlouhém ledovém okruhu. Druhá se nese v duchu skijoringu, což je jízda s lyžařem zapřažený za vozem.

U Bentley postavili speciál pro závod na ledě. Bude ho řídit žena
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: