Až se zima zeptá… Renault představil Duster vybavený pásy, který odolá i granátům

  • Dacia Duster se na veletrhu Army 2017 představila jako prototyp obrněného pásového vozu 

  • Kromě pásů samotných dostal Duster také ochranu proti bojové munici 

  • Ruská pobočka Renaultu zároveň ukázala Duster přestavěný na sanitku 

Na veletrhu Army 2017, který aktuálně probíhá v Moskvě, je k vidění mnoho nevšedních automobilů. Kromě různých speciálních strojů si návštěvníci mohou prohlédnout i všem dobře známá auta, jakými je například Duster. Rumunské SUV se zde ukázalo coby prototyp obrněného pásového vozu a také jako sanitka.

Ruská pobočka automobilky Renault nechala na Duster nasadit pásový podvozek, takže by teď tohle SUV mělo zvládnout i ten nejtěžší terén. Zároveň je automobil vybaven speciálními panely umístěnými na vnitřní straně dveří a za zadními sedadly. Ty posádku ochrání před případným útokem lehkými střelnými zbraněmi a údajně odolají i granátům. Jejich výhoda je ale především v tom, že nejsou příliš těžké (váží zhruba 80 kg) a hlavně že se dají celkem snadno odstranit. Montáž je otázkou zhruba deseti minut.

Doporučujeme: Lada vyvíjí novou Nivu. Bude po všech stránkách lepší a nebude to převlečený Duster

Kromě obrněného Dusteru postaveného na pásovém podvozku se v Moskvě prezentuje také prototyp přestavěný na sanitní vůz. Podobně, jako tomu bylo třeba u před časem představeného Kodiaqu, najdeme uvnitř nejrůznější přihrádky na lékařský materiál. Na rozdíl od Škody jsou zde ale také nosítka pro přepravu raněného.

Pokud máte náhodou cestu kolem, můžete se na veletrhu Army 2017 stále ještě zastavit. Moskevská výstava vojenské techniky končí až tuto neděli 27. srpna.

 

Až se zima zeptá… Renault představil Duster vybavený pásy, který odolá i granátům
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (91.11%) 18 hlas/ů
Sdílejte

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: