Automobilky VW a Ford oznámily spolupráci. Prvním výsledkem by mohl být společný pick-up

  • Automobilky Volkswagen a Ford chystají větší spolupráci 

  • Podělí se o pick-up, velké dodávky i malou městskou dodávku 

  • Zároveň by mohly spolupracovat také při vývoji technologie autonomního řízení a elektromobilů 

Automobilky Volkswagen a Ford dnes oficiálně oznámily to, o čem se spekulovalo už delší dobu. Zvažují spolupráci, která by se měla zprvu týkat pouze užitkových vozů, ale která by mohla být později rozšířena také do dalších oblastí. Výsledkem by měla být větší efektivita i širší nabídka modelů, respektive schopnost lépe reagovat na potřeby zákazníků.

Prvním produktem spolupráce má být nový pick-up chystaný na rok 2022. Podle tiskové zprávy by tento vůz připravil pro obě automobilky Ford. Fakticky by to mělo znamenat, že nástupcem modelu Amarok se stane Ranger nové generace. Ford by zároveň mohl vyvinout pro obě značky také velké dodávky, zatímco Volkswagen se postará o malou městskou dodávku.

Volkswagen Amarok 3.0 TDI 165 kW vs. Toyota Hilux 2.4 D-4D: Motor, nebo výbava

Kromě užitkových vozů by se spolupráce mohla týkat také vývoje technologie autonomního řízení nebo elektromobilů a vyloučena není ani spolupráce na stavbě nějakého dalšího budoucího modelu. To všechno je ale zatím ve fázi zkoumání možností, o kterých budou obě automobilky v nadcházejících měsících ještě jednat.

Spolupráce Volkswagenu a automobilky Ford v oblasti užitkových vozů je zajímavá zejména proto, že v roce 2018 obě tyto značky prodaly po celém světě dohromady 1,2 milionu užitkových aut. Očekává se, že v budoucnu by měla poptávka ještě dále růst.

Automobilky VW a Ford oznámily spolupráci. Prvním výsledkem by mohl být společný pick-up
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: