Autem roku v ČR se pro rok 2019 stane Kia, Ford, BMW, Peugeot nebo Subaru

  • Česká anketa Auto roku postoupila do další fáze 

  • Znám je seznam pěti finalistů 

  • Rozhodne se mezi BMW, Kiou, Fordem, Peugeotem a Subaru 

Česká anketa Auto roku postoupila do další fáze. Porta v rámci prvního kola hlasování vybrala pět finalistů. Vítězný vůz ponese značku BMW, Ford, Kia, Peugeot, nebo Subaru. Jak to celé dopadne, to se dozvíme v rámci tiskového konference začátkem ledna.

Jak už jste asi při letmém pohledu do galerie poznali, porota se bude rozhodovat mezi modely BMW X5, Ford Focus, Kia Ceed, Peugeot 508 a Subaru XV. Vzhledem k tomu, co ten který vůz nabízí, by si podle našeho názoru titul nejvíce zasloužila nová generace X5, nicméně naše redakce mezi porotce zařazena nebyla, takže můžeme pouze čekat, jak to celé dopadne.

BMW X5 (G05) jezdí zcela suverénně, umí samo couvat a otevřete ho mobilem (první jízdní dojmy)

Letošní anketa je zajímavá zejména kvůli tomu, že v ní nefiguruje žádný model značky Škoda. Stalo se tak poprvé po několika letech, kdy platilo, že nominace nějaké Škody znamenala její automatické vítězství a je téměř jisté, že příští rok se s nominací modelu Scala zase vše vrátí k zažitým pořádkům. Druhou důležitou novinkou letošního roku, o které se moc nemluví, je změna hlasování. Zatímco dříve bylo možné na oficiálních stránkách dohledat, jak ten který porotce hlasoval, od letošního roku je hlasování tajné. Vítěz bude oznámen 8. ledna.

Co myslíte, který z těchto finalistů by měl získat titul Auto roku 2019?

Kdo by měl získat titul Auto roku 2019?
Autem roku v ČR se pro rok 2019 stane Kia, Ford, BMW, Peugeot nebo Subaru
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (68%) 5 hlas/ů
Sdílejte

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: