Autem na MS v hokeji 2019: Je to dobrodružství, i když se hraje jen v Bratislavě

  • Hokejové mistrovství se koná na Slovensku. Je tudíž pro českého fanouška snadno dosažitelné 

  • Český tým hraje v Bratislavě, kde se budou hrát i závěrečné zápasy turnaje

  • Přesto by se cesta autem mohla snadno změnit v dobrodružství, protože po cestě z Prahy na Slovensko potkáte na 10 oprav

  • Poklidnější alternativou zřejmě bude vlak

V pátek 10. května začalo mistrovství světa v ledním hokeji 2019. Protože se letos koná na Slovensku, je pro českého fanouška snadno dosažitelné. Tím spíš, že český tým odehraje základní skupinu v Bratislavě, nikoliv v Košicích, kde proběhne druhá část úvodní fáze turnaje. V Bratislavě se pak odehrají také semifinálové zápasy, stejně jako utkání o třetí místo a finále. Z Prahy to je na zimní stadion Ondřeje Nepely v Bratislavě jen 330 km, což se dá autem zvládnout celkem snadno. Takže vlastně není moc co řešit. Nebo ano?

Na D1 očekávejte komplikace 

Trasa je jednoduchá. Na trase Praha – Brno – Bratislava nemusíte vůbec opustit dálnici. Komplikace však můžeme čekat právě na českém území. S příchodem jara se u nás opět začalo hromadně stavět. Ve značné míře se to týká i dálnice D1. Omezení vás pak nakonec bude čekat i na D2 kousek za Brnem.

Aktuální opravované úseky i úseky v přípravě si můžete prohlédnout v aplikaci ŘSD (což se může hodit i jindy než v průběhu cesty na hokejové mistrovství). Přehled všech míst, kde se bude stavět v době mistrovství, najdete v následující tabulce:

Úsek Popis
D1: 9,4 - 15,6 km oprava vozovky
D1: 21 - 29 km modernizace
D1: 34 - 41 km dokončovací práce modernizovaného úseku
D1: 44,3 km oprava odpočívky
D1: 56 - 66 km modernizace
D1: 90 - 104 km modernizace
D1: 119 - 134 km modernizace
D1: 141 - 146 km modernizace
D1: 189,5 - 193,8 km vybourání úseků vozovky s původním CB krytem
D2: 25 - 30 km pokládka telekomunikačních tras ve středovém dělicím pásu

Po cestě z Prahy vás přibrzdí omezení už na devátém kilometru D1. Další následuje na 21. kilometru. Na 34. kilometru budou do konce května probíhat ještě dokončovací práce po rekonstrukci tohoto úseku. Na 44. kilometru se navíc opravuje odpočívka a než pak dojedete do Brna, čekají vás ještě další čtyři omezení o délce 10, 14, 15 a 5 km. Kromě toho se od května navíc začne opravovat úsek mezi kilometry 189,5 až 193,8, tedy těsně před exitem 196, kde patrně odbočíte na D2. Celkově na vás mezi Prahou a Brnem čeká přibližně 74 km jízdy v omezeních. Na D2 se pak od začátku dubna do konce června pokládá telekomunikační trasa ve středním dělícím pásu, což znamená další omezení.

Zúžení na D1 jsou peklo. A řidiči ho ještě zhoršují bezdůvodným blokováním ostatních

„Řidičům doporučujeme vždy před jízdou využívat stránek www.dopravniinfo.cz, kde jsou nonstop dostupné aktuální dopravní informace. Další možností je využít kdykoliv naši asistenční službu na čísle 800 280 281, tato linka je zdarma a poskytnou vám zde informace ohledně veškerých uzavírek i dopravních omezení,“ uvedl ve své odpovědi na náš dotaz ohledně plánovaných oprav tiskový mluvčí ŘSD Jan Studecký.

Kdo by se chtěl D1 vyhnout a jet třeba směrem na Hradec Králové, Litomyšl a následně po silnici 43 do Brna, také si moc nepomůže. I na této trase, která je navíc sama o sobě delší a pomalejší, potká řadu dopravních omezení.

Kde v Bratislavě parkovat? 

Veškeré informace týkající se dopravy v Bratislavě v průběhu hokejového mistrovství 2019 najdete na webu visitbratislava.com. Oficiálně se doporučuje nechat auta na záchytných parkovištích (na zmíněných stránkách najdete jejich seznam), odkud bude možné dostat se na stadion MHD nebo speciálními autobusy v případě parkoviště v ulici Technická. Případně můžete využít třeba nákupní centra. MHD bude během mistrovství posílená a pokud budete mít vstupenku na stadion, můžete hromadnou dopravou cestovat zdarma.
hokej_clanek (2)

Jiná než automobilová doprava bude lepší

Vzhledem k tomu, co lze čekat na dálnici D1, bude minimálně pro cestu z Čech výhodnější vlaková doprava. Například České dráhy vypravují speciální vlaky v termínech konání zápasů českého týmu. Vlak jede z Prahy přes Pardubice a Brno. Celá cesta trvá zhruba pět hodin. Více informací najdete na vlakemnahokej.cz. Některé tyto speciální spoje už jsou vyprodané. Využít ovšem můžete i běžná vlaková spojení, která jedou z Prahy do Bratislavy přibližně čtyři hodiny. Autem to rychleji zaručeně nezvládnete, protože od vlakového nádraží v Bratislavě to je na stadion jen něco málo přes dva kilometry.

První zápasy letošního hokejového mistrovství se odehrají v pátek 10. května, vše skončí v neděli 26. května odpoledním zápasem o třetí místo a večer pak finálovým utkáním.

Naposledy aktualizováno 14. května

Autem na MS v hokeji 2019: Je to dobrodružství, i když se hraje jen v Bratislavě
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

4 KOMENTÁŘE

  1. Nevíte prosím, jak je to s parkováním i jinde po Bratislavě? Cheme tam jet autem a 2 noci přespat, ale kde to auto nechat nevíme…jsou tam nějaké parkovací zóny? I to parkování rádi zaplatíme…dají se využít ty záchytné parkoviště, jak jsou zmíněné v tomto článku? Tady je hezké shrnutí – https://www.betarena.cz/…rogram_1420.html ale o tom parkování se tam bohužel nikde nepíše. Děkuji

  2. My jsme byli také na hokeji. Provoz je sice šílený, ale stálo to za to. Podívat se na takové zápasy je neskutečný zážitek. Já jsem velký hokejový fanda a také ho hraji. Ne nijak profi, spíš jen tak pro zábavu. I tak mě ale tento můj koníček stojí docela dost peněz. Hokejová výstroj je docela drahá. Jen taková pořádná hokejka z https://www.bauerhockey.cz/hrac-hokejky přijde na dost peněz. Šetřit se na tom ale nedá, jinak bych totiž hokejku hned při první větší ráně zlomil.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: