Audi zve do Paříže na světovou premiéru nové Q5. Sledovat ji můžete také on-line

  • Audi si připravilo pro autosalon v Paříži premiéru nové Q5

  • Zájemci budou moci odhalení sledovat živě přes internet 

  • Design naváže na Q7, novinka bude také výrazně lehčí

Na stánku Audi bude v Paříži pravděpodobně velmi živo, protože se zde ve světové premiéře představí nová generace SUV Audi Q5. Menší sourozenec Q7 figuruje v nabídce už od roku 2008 a za tu dobu automobilka vyrobila více než milion exemplářů.

Doporučujeme: Audi Q7 3.0 TDI vs. Mercedes-Benz GLS 350 d

Jak ukazuje první obrázek, nastupující generace Audi Q5 naváže podle očekávání na nejnovější provedení Q7. Těšit se můžeme na podobně zpracovanou přední část nebo také na světla Matrix LED. Především ale bude nová Q5 výrazně lehčí. Podle některých zdrojů by měl být rozdíl až 100 kg.

Ačkoliv Audi zatím oficiální technické detaily nezveřejnilo, na internetu se už spekuluje o nabídce motorů. Kromě klasických koncernových jednotek dorazí Q5 také jako plug-in hybrid a údajně se rovněž počítá s vrcholnou verzí RS Q5. Ta by si měla ponechat přeplňovaný pětiválec.

Další podrobnosti budou následovat už brzy. Světová premiéra proběhne příští čtvrtek přesně ve 13:45. Pokud vás tento vůz zajímá, můžete se na odhalení podívat v přímém přenosu. Internetové vysílání najdete zde.

q55

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: