Audi TT dostalo pohon z Octavie RS TDI 4×4

Malé sportovní kupé Audi TT je k dostání mimo jiné se vznětovým motorem 2.0 TDI o výkonu 135 kW (184 koní). V českých poměrech se s touto jednotkou setkáváme zejména v Octaviích RS a Scout. Audi ji dosud v TT nabízelo pouze v kombinaci s pohonem předních kol, to se však právě mění. Nabídku rozšiřuje motorizace 2.0 TDI quattro.

Stejně jako v dalších modelech skupiny Volkswagen s platformou MQB a motorem uloženým napříč zajišťuje rozdělování hnací síly mezi přední a zadní kola mezinápravová spojka Haldex V. Audi TT 2.0 TDI quattro bude vždy vybaveno dvouspojkovou převodovkou, pro kterou ingolstadtská značka používá obchodní označení S tronic.

Doporučujeme: Test Audi SQ7 TDI – Superdiesel

Audi TT Coupé 2.0 TDI quattro S tronic zrychlí na 100 km/h za 6,7 s a rozjede se na 234 km/h. Alespoň podle oficiálních údajů. Roadster je o tři desetiny a čtyři kilometry v hodině pomalejší. Diesel s manuální převodovkou a pohonem předních kol samozřejmě v nabídce zůstává. Na opačném konci palety stojí model TT RS s pětiválcem o výkonu 294 kW neboli 400 koní.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: