Galerie fotek, které se do AMS nevešly: BMW X7, DS3 Crossback, Peugeot 508 SW

Při fotografování aut do časopisů vznikne spousta profesionálních snímků, z nichž pro mnohé už na omezeném prostoru tištěného periodika nezbude místo – na rozdíl od webu. Říkali jsme si, že je to škoda. V nové rubrice vám proto budeme nabízet obrazovou ochutnávku aut, která najdete v nejnovějším vydání magazínu auto motor a sport. (Vydává ho společnost Mladá Fronta, stejně jako Autobibli.)

Snímky v následujících galeriích vznikly při výrobě AMS 08/2019, který najdete u všech dobrých prodejců tisku v těchto dnech.

BMW X7 M50d

BMW se rozhodlo naučit horu plechu mravům nízkých kupé. Neotřese vehemence, s jakou se X7 vrhá do ringu obřích luxusních SUV, sebejistotou Mercedesu GLS a Range Roveru? Obr koloděj si rozráží cestu obřími ledvinkami a v porovnání s běžnými kompakty působí tak trochu jako TV vysílač Olympiaturm nad Mnichovem.

BMW X7 bylo odhaleno. Jak si stojí ve srovnání s Q7, Range Roverem a Mercedesem GLS?

Za volantem ale BMW X7 dobře maskuje svoji obrovitost. Připadáte si, že řídíte výrazně menší auto. Na jedné straně jste zásluhou pečlivého odhlučnění jakoby odděleni od okolního světa, ale pořád máte o všem velmi dobrý přehled. Najít vhodně velké parkovací místo ve městě ale není vždy zcela snadné, přehlednost karoserie je zásluhou bohatého prosklení překvapivě dobrá a stejně jako u X5 nechybí možnost nechat auto samočinně vycouvat stejnou cestou, jakou předtím přijelo.

DS3 Crossback

Po osamostatnění francouzská značka DS sází hlavně na SUV, nebo chcete-li, crossovery. Po velkém sourozenci DS7 tak v tomto hávu přijíždí i nová DS3, tentokrát s přídomkem Crossback. Společně mají pomoct etablovat značku mezi prémiovými soupeři. A nebyli by to Francouzi, kdyby na to nešli přes pořádnou dávku stylu.

DS3 Crossback oficiálně přichází na český trh

DS3 zaujme elegantními, originálními, místy dramatickými liniemi a Crossback nabídne širokou škálu asistentů a ve třídě nevídané Matrix LED. Styl si však vybírá daň také v oblasti nabídky místa vzadu a objemu zavazadelníku. To však není obecně silnou stránkou módních crossoverů velikosti dées-trojky. 

Peugeot 508 SW GT

Nové francouzské kombi přijíždí otestovat pověstný český konzervativizmus. Proti rozsáhlým flotilám kubíkových mistrů v podobě Volkswagenu Passat Variant a Škody Superb Combi vysílá sexy design a pořádnou dávku emocí pro ty, kdo se nebojí povolit kravatu a trochu se odvázat. Originalita, to je komodita, která je ve střední třídě stále nedostatek a Peugeot 508 jí v nové generaci přivezl koňskou dávku.

Peugeot 508 SW dorazil na český trh. Má bezrámová okna a sedadla s německým certifikátem

Verze SW má možná ještě větší šmrnc než výchozí liftback, a k tomu je za příplatek ve výši 50 000 Kč navíc i trochu prostornější, má lépe přístupný zavazadelník a lépe využitelná zadní místa. Test v Auto motor a sportu č. 8/2019 ukázal, že těch 530 l, které nový Peugeot 508 SW poskytuje, nepůsobí ve srovnání se současnými kubíkovými přeborníky nijak sexy. Když však elektricky otevřete zadní víko, tak rychle zjistíte, že je vlastně zavazadelník pro běžné každodenní potřeby objemově více než dostatečný.

Galerie fotek, které se do AMS nevešly: BMW X7, DS3 Crossback, Peugeot 508 SW
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: