Právě vychází časopis Auto motor a sport 6/2020. Najdete v něm elektrické Škody, Defender i superkombi

  • Aktuální vydání časopisu Auto motor a sport je zaměřené na elektrifikaci značky Škoda 

  • Jako jedni z mála jsme si už prohlédli sériovou verzi Škody Enyaq a svezli se s prototypy. Nabídnout proto můžeme detailní informace

  • Porovnali jsme plug-in hybridní VW Passat GTE a Škodu Superb iV 

  • Výlet s elektrickým Citigo do Temelína ukázal spoustu zajímavých věcí

  • Na trhu ale pořád ještě najdete také supersportovní kombi s výkonem kolem 600 koní, jak dokazuje velký srovnávací test RS 6, E 63 a B5 Biturbo

  • Další testy: Porsche 911 Turbo S, Land Rover Defender, VW Grand California, Honda Civic, DS 3 Crossback E-Tense 

  • V přiložených galeriích si můžete prohlédnout fotky, které se do časopisu nevešly

Až do schránky
Vzhledem k mimořádným opatřením zasíláme zájemcům časopis na adresu za stejnou cenu jako na pultech, tedy bez poštovného a balného. Nejen aktuální číslo si můžete objednat zde.

Do prodeje přichází šesté letošní vydání časopisu Auto motor a sport. Hlavní témata jsou tentokrát dvě: Srovnávací test supersportovních kombíků disponujících výkonem přibližně 600 koní a elektrifikace značky Škoda. Ta už mimochodem výrazně zamíchala kartami na českém trhu, když příchod plug-in hybridního Superbu zvýšil prodeje v tomto segmentu 7,5krát. Elektrické Citigo pak zvedlo tuzemské prodeje elektromobilů pětinásobně.

Nabízí se ale otázka, zda není lepší než Superb iV modernizovaný Passat GTE disponující stejnou technikou. Odpověď jsme hledali v podrobném srovnávacím testu. A jaké je cestování se Citigoe iV na delší trasy? Také o tom se v aktuálním vydání dočtete. Hlavní elektrifikovanou novinkou je ale Škoda Enyaq. Zatím se schovává za maskováním, my už jsme vůz ale viděli a také jsme ho řídili. Všechno podstatné se dočtete na osmi stranách.

Trh ale ještě stále není jen o elektromobilech. Zájemci si mohou pořídit také třeba nové Porsche 911 Turbo S 992, které je opět o něco rychlejší a opět o něco lepší. Kdybyste chtěli podobně rychlý stroj, ale s karoserií velkého kombi, i tento problém má řešení. Jmenuje se Audi RS 6 Avant, Alpina B5 Biturbo Touring nebo Mercedes-AMG E 63 S 4Matic+. Kdo je z této trojice lepší, o tom pojednává další rozsáhlý materiál.

Kromě klasických testů běžných aut (Mercedes-Benz GLB, Honda Civic, DS 3 Crossback E-Tense…) došlo tentokrát také na test obytného VW Grand California. Původně plánovaný výlet k moři koronavir zhatil. Místo toho jsme celý týden jezdili po Čechách a zkoumali „česká moře“. Protože v době testu byly kempy ještě zavřené, dost často jsme museli spát jen tak v přírodě a tudíž důkladně zkoušet, co vlastně taková Grand California nabízí. Není toho málo. Když jsme u toho cestování, neměli bychom zapomenout ani na výlet s novou generací Land Roveru Defender do Namibie.

Samozřejmě nechybí ani další obvyklé rubriky. V testu starého automobilu jsme vyzkoušeli skvělou Mazdu RX-7 a zavzpomínáme rovněž na největší úspěchy Stirlinga Mosse.

Jako obvykle se nám do časopisu velké množství pořízených fotek nevešlo, takže si je můžete prohlédnout v galeriích níže:

Škoda Superb iV vs. Volkswagen Passat GTE

Škoda Citogoe iV

Mercedes-Benz GLB

DS 3 Crossback E-Tense 

Volkswagen Grand California 600

Právě vychází časopis Auto motor a sport 6/2020. Najdete v něm elektrické Škody, Defender i superkombi
Ohodnoťte tento článek!
2 (40%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: