Alfa Romeo zřejmě představí na autosalonu v Ženevě kupé Giulia Sprint

  • Alfa Romeo připravuje dvoudveřové kupé Giulia Sprint

  • Představit by se mohlo už na autosalonu v Ženevě

  • Kvůli evropskému trhu dostane také turbodiesel

Nabídka klasických zadokolek by se mohla velmi brzy rozšířit o nový model od Alfy Romeo. Italská automobilka by mohla na autosalonu v Ženevě představit dvoudveřové kupé Alfa Romeo Giulia Sprint, které má být konkurencí pro Mercedes-Benz C Coupé a BMW řady 4. Informoval o tom australský magazín Motoring.

Alfa Romeo Giulia Sprint využije prakticky totožný technický základ jako čtyřdveřový sedan. Bude mít i stejné motory včetně vrcholné verze QV s přeplňovaným šestiválcem od Ferrari. Podle šéfa koncernu FCA Fiat-Chrysler, kam Alfa Romeo patří, vznikne do roku 2020 až osm modelů na této platformě „Giorgio“.

Doporučujeme: Video — Alfa Romeo Giulia QV zajela Nürburgring rychleji než Porsche Panamera Turbo

Vedle několika modelů Alfy Romeo (sedan Giulia, kupé Giulia Sprint, SUV Stelvio a ještě jeden chystaný crossover) si stejnou platformu vypůjčí také značky Chrysler a Dodge. Sdílení dílů a platformy sníží náklady a zrychlí vývoj. Alfa Romeo se nutně potřebuje po letech problémů dostat do zisku.

Sedan, kupé a dva crossovery se mají stát základem modelové ofenzivy, kterou plánuje značka Alfa Romeo ve Spojených státech. Přesto Alfa Romeo nezapomíná ani na evropský trh, takže každý nový model dostane samozřejmě také turbodiesel. Ten bude i pod kapotou kupé Giulia Sprint.

Alfa Romeo zřejmě představí na autosalonu v Ženevě kupé Giulia Sprint
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: