Alfa Romeo vstupuje do seriálu F1. Už příští rok uvidíme na startu tým Alfa Romeo Sauber

  • Po třiceti letech se do seriálu F1 vrací automobilka Alfa Romeo 

  • Spolupracovat bude s týmem Sauber

  • Monoposty dostanou motory Ferrari 

Logo automobilky Alfa Romeo se už nějakou dobu objevovalo na monopostech týmu Scuderia Ferrari, jenže Sergio Marchionne chtěl přímý návrat značky do seriálu F1. A tak se také nakonec stane. Od příští sezony se v závodním poli objeví nový tým Alfa Romeo Sauber F1.

Jak název napovídá, Alfa Romeo bude spolupracovat právě s týmem Sauber. Dohoda obou společností byla podepsána dnes. Zahrnuje strategickou, obchodní i technologickou spolupráci ve všech oblastech vývoje včetně přístupu k technickému know-how automobilky Alfa Romeo. Partnerství by pak mělo přinést nové možnosti nejen v šampionátu F1, ale rovněž v automobilovém průmyslu obecně. Monoposty tohoto týmu dostanou logo a barvy Alfa Romeo, pohánět je ale budou motory Ferrari.

Doporučujeme: Alfa Romeo 156 je s námi už 20 let. Počet aut v provozu povážlivě klesá

Tento moment znamená pro italskou automobilku návrat do F1 po více než třiceti letech. Závodit v tomto šampionátu začala Alfa Romeo v roce 1950. Hned po svém příchodu získala jezdecký titul, což zopakovala o rok později. Následně se už ale podobné úspěchy nedostavily. Poslední „pole position“ vybojoval Andrea de Cesaris v roce 1982. O tři roky později Alfa plnohodnotnou účast v F1 definitivně ukončila. Představitelé Sauberu i Sergio Marchinne samozřejmě očekávají, že nadcházející partnerství bude velmi úspěšné, ale to se teprve ukáže.

Každopádně je potěšitelné, že stále ještě nějaké klasické automobilky mají o šampionát F1 zájem. V poslední době to totiž vypadá, že je pro výrobce atraktivnější seriál elektrických formulí, kam postupně zamířil třeba Jaguar, Audi, DS, BMW nebo Mercedes.

Alfa Romeo vstupuje do seriálu F1. Už příští rok uvidíme na startu tým Alfa Romeo Sauber
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 7 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: