Alfa Romeo Giulia se dočká verze kupé se systémem KERS od Ferrari

  • Znovu se objevují spekulace o chystané dvoudveřové Giulii

  • Giulia Coupé by měla také dostat mild-hybridní pohon

  • V prodeji by se nová Alfa Romeo mohla objevit zhruba za rok

O dvoudveřové variantě modelu Alfa Romeo Giulia se mluvilo už před více než rokem, ale nakonec se na loňském autosalonu v Ženevě Giulia Coupé nepředstavila a pak bylo zase rok ticho. Nyní ale britský Autocar přišel s tím, že Giulia Coupé bude. A navíc dostane mild-hybridní systém KERS, odvozený od toho ve voze LaFerrari.

Alfa Romeo Giulia Coupé se oproti sedanu dost promění, logicky v zadní části. Auto má být ale také rozšířené. Je možné, že kupé přijde v rámci faceliftu celého modelu Giulia, který pomalu spěje do poloviny životního cyklu. Pod kapotou má být vedle přeplňovaného dvoulitru o výkonu 280 koní také šestiválec 2,9 l o výkonu 510 koní. S hybridním systémem by se ale výkon dvoulitru mohl dostat k hranici 350 koní, šestiválec by mohl mít více než 600 koní.

Doporučujeme: Test Audi RS 5 Coupé vs. Mercedes-AMG C 63 S Coupé

Autocar dále uvádí, že dvoudveřová Giulia by se mohla jmenovat Sprint, ale připouští, že jméno GTV by více odpovídalo tomu, jaká označení používala Alfa Romeo v posledních dekádách. Giulia Coupé by se měla ukázat na podzim a do prodeje zamíří na začátku příštího roku. Není to ale jediná chystaná novinka Alfy Romeo, přijít má ještě kupé Alfa Romeo 6C konkurující ikonické 911 od Porsche.

Mild-hybridní systém KERS má být prezentován především jako prvek pro zlepšení výkonnosti, ale Alfě Romeo pomůže rovněž s tabulkovou spotřebou a emisemi. To bude potřebovat, protože diesely brzy značka opustí. Největší výzvou bude najít pro kompaktní akumulátor hybridu místo. Elektromotor se nastěhuje buď mezi motor a převodovku, nebo bude fungovat prostřednictvím řemenového startér-generátoru jako třeba u Audi.

Alfa Romeo Giulia se dočká verze kupé se systémem KERS od Ferrari
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: