Jaguar E-Pace nyní s adaptivním podvozkem, AI technologiemi a hospodárným zážehovým motorem o výkonu 200 koní

  • Jaguar E-PACE si nyní můžete objednávat se systémem Smart Settings, systémem Adaptive Dynamics a zážehovým motorem Ingenium o výkonu 200 koní

  • Smart Settings obsahuje algoritmy umělé inteligence, takže se E-PACE „učí“ vaše zvyky a chutě, předpovídá preferované nastavení sedadla, klimatizace nebo přehrávané hudby

  • Adaptive Dynamics nabízí vyšší komfort a agilitu, nastavení tlumičů je upravováno každých 10 milisekund a vylepšuje tak ovladatelnost a kontrolu pohybů karoserie

  • Čistý a hospodárný motor Ingenium s výkonem 200 koní dělá zážehové motory ještě dostupnější na pořízení a provoz. Zrychlení 0-100 km/h zvládne za 8,2 sekundy a spotřeba činí 6,8 l/100 km

  • Nový motor doplňuje existující řadu zážehových motorů Ingenium s výkonem 250 a 300 koní

  • Všechny motory jsou nyní pro další snížení emisí osazeny filtry pevných částic

  • Jaguar E-PACE P200 AWD začíná na ceně 1 055 604 Kč včetně DPH.

Nový Jaguar E-PACE je nyní ještě více připojený a komfortnější. Nová vylepšení sportovního kompaktního SUV zahrnují „samoučící se“ systém Smart Settings, systém podvozku Adaptive Dynamics a cenově dostupný a hospodárný zážehový motor s výkonem 200 koní. E-PACE je tak s řadou nových prvků ještě atraktivnější a dostupnější.

Umělá inteligence přizpůsobuje E-PACE řidiči
E-PACE je nyní vybaven samoučící technologií Jaguaru. Smart Settings se učí řidičovy návyky a předpovídá jeho potřeby tak, aby mu zjednodušil život.

Jaguar E-PACE řidiče rozpozná jak na základě klíčku od vozu tak Bluetooth signálu chytrého telefonu. Vůz poté nastaví sedadlo, klimatizaci a multimediální systém na základě obvyklých řidičových preferencí.

Tento algoritmus průběžně upravuje nastavení na základě času, polohy, počasí a vzorců chování. Například při studeném dni předehřeje věnec volantu a sedadla nebo pro konkrétní den v týdnu či denní hodinu změní zdroj hudby. V Jaguaru E-PACE může být nastaveno až osm různých profilů, což je užitečná funkce, pokud je vůz využíván v rámci firemního vozového parku nebo pro ty, kteří svůj vůz s někým sdílejí.

Systém Smart Settings je nabízen jako součást balíčku Connect Pro Pack a patří do něj ještě 4G Wi-Fi Hotspot, Pro Services a Navigation Pro, nabízející dopravní informace v reálném čase, navigaci „od dveří ke dveřím“ z vašeho chytrého telefonu, pohled na ulice a vyhledávání volných míst k parkování.

Adaptive Dynamics: Pro vyšší komfort jízdy
Systém Adaptive Dynamics přináší lepší odezvu na pohyby volantu, kontrolu pohybů karoserie a svezení. Adaptive Dynamics využívá tříplášťové tlumiče s externě umístěnými hydraulickými ventily, aby mohly být v reálném čase neustále upravovány jejich parametry. To poskytuje větší prostor pro nalezení vyváženosti mezi ovladatelností a pohyby karoserie. Inteligentní nastavení přináší rychlejší reakce a lepší nastavení pro jízdu v terénu.

Systém Adaptive Dynamics každé 2 milisekundy monitoruje pohyby vozu a každých 10 milisekund přepočítává požadované síly k tlumení, aby okamžitě reagoval na povely řidiče a změny povrchu silnice. To umožňuje lepší kontrolu a minimální náklony karoserie. Nerovnosti povrchu a jízda v terénu jsou okamžitě rozeznány a tlumiče se patřičně přizpůsobí.

Řidič může prostřednictvím nabídky Configurable Dynamics systému Jaguar Drive Control nastavit Adaptive Dynamics do režimu Normal nebo Dynamic. Normal je zaměřen na komfort, zatímco Dynamic je kalibrován na lepší kontrolu pohybů karoserie. Auto lépe „sedí“ na silnici a řidič vozu více věří.

Cenově výhodný zážehový motor s výkonem 200 koní
E-PACE je nyní poprvé k dispozici s čistým a hospodárným přeplňovaným čtyřválcovým dvoulitrem s výkonem 200 koní, který patří do rodiny motorů Jaguar Land Rover Ingenium. Ceny začínají na 1 055 604 Kč včetně DPH.

Verze s dvousetkoňovým motorem zvládne sprint 0-100 km/h za 8,2 sekundy, kombinovaná spotřeba paliva činí 6,8 l/100 km a emise CO2 186 g/km. Nový motor má stejný balíček pokročilých technologií, jaké byste našli napříč zbytkem rodiny motorů Ingenium. Patří mezi ně dvoukomorové turbodmychadlo, průběžně proměnný zdvih a variabilní časování ventilů, což zvyšuje výkon a efektivitu motoru, stejně jako jeho využitelnost.

Filtry pevných částic pro všechny motory
Všechny motory jsou nyní vybaveny filtrem pevných částic, aby byly ještě čistší. Vysoce efektivní filtry jsou plně integrovány do systému dodatečné úpravy výfukových plynů a jak jimi výfukové plyny prochází, zachycují ultra jemné částice. Za běžných jízdních podmínek u zážehového motoru zachycené saze oxidují na CO2 a filtr se regeneruje pokaždé, když řidič ubere plyn.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: