ABT udělal z Audi RS 6 hybridní monstrum s výkonem přes 1000 koní

  • Společnost ABT představila prototyp hybridního Audi RS 6

  • Vůz využívá kromě upraveného osmiválce také elektromotor pohánějící zadní nápravu 

  • Celkové parametry hybridního systému jsou 750 kW a 1291 Nm

Společnost ABT je známá svými úpravami koncernových modelů, kdy velmi často s přídělem výkonu navíc nešetří. Její nejnovější projekt jde však mnohem dál, než bývalo zvykem. Technici totiž dopřáli Audi RS 6 kromě obvyklých změn ještě elektromotor. Výsledné parametry jsou ohromující.

Základem je čtyřlitrový přeplňovaný osmiválec naladěný na už tak dost slušných 537 kW (730 koní). K pohonu zadní nápravy je ale připojen navíc elektromotor, který přidá dalších 213 kW (290 koní). Celkem tohle Audi RS 6 tedy disponuje výkonem 750 kW (1020 k) a točivý moment vrcholí hodnotou 1291 Nm. Elektrický motor ovšem nepracuje neustále, zapojuje se pouze krátkodobě po stisknutí zeleného tlačítka na volantu. Energie pro elektromotor je uchovávána v kompaktní baterii s kapacitou 13,6 kWh.

Doporučujeme: Obyčejná Škoda Octavia RS v kombíku? Po tuningu od ABTu má 315 koní

Více než tisíc koní samozřejmě dokáže s Audi RS 6 pořádně zacvičit. Zrychlení z nuly na 100 km/h proběhne za 3,3 s, nejvyšší rychlost je 320 km/h. Kromě instalace elektrického pohonu došlo také na běžné věci typu upravené aerodynamiky nebo vyladěného podvozku.

ABT RS6-E, jak se stroj jmenuje, je prozatím pouze koncept. Firma neřekla, kdy, respektive zda vůbec, zamíří radikální úprava do prodeje. Zájemci by se ale jistě našli.

 

ABT udělal z Audi RS 6 hybridní monstrum s výkonem přes 1000 koní
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: