ABT znovu přepracoval nové Audi RS7. Nyní má výkon 730 koní

  • Verze RS7-R vznikne v počtu pouhých 125 kusů

  • Oproti lednové úpravě výkon poskočil o 28 kW (40 koní)

  • ABT v půlce dubna představí také stejně upravenou Audi RS6

Nové ostré varianty Audi A6 a A7 nejsou na trhu ani půl roku, ale tuneři z celého světa už přicházejí s různými úpravami. Velmi aktivní je slovutný úpravce ABT z německého města Kempten, který nově uvádí na trh již druhou úpravu modelu Audi RS7.

ABT RS7-R vznikne v počtu pouhých 125 kusů. Oproti v lednu představené verzi s aerodynamickými 22palcovými koly a matným lakem se výkon dvakrát přeplňovaného 4litrového V8 zvýšil o 28 kW/40 koní na současných 540 kW (730 koní). Točivý moment vrcholí hodnotou 920 Nm.

Tento konkrétní kus patří závodníkovi Danielu Abtovi, na což odkazuje nápis „Handcrafted for Daniel Abt“
Plasty vyztužené uhlíkovými vlákny se v hojné míře neobjevují pouze na exteriéru, ale také v interiéru

I v případě RS7-R úpravce ABT použil 22palcová kola z lehké slitiny, ovšem design nového provedení RS7 se od lednové kreace výrazně liší. Je extrémnější. V hlavní roli jsou plasty vyztužené uhlíkovými vlákny CFRP, které se v hojné míře neobjevují pouze na exteriéru, ale také v interiéru. Nové je zadní přítlačné křídlo a rovněž čtveřice karbonem krytých koncovek výfuku.

Že jde o striktně limitovanou edici, dává v interiéru najevo hned několik výbavových prvků s nápisem 1 of 125. Tento první vyrobený kus patří závodníkovi Danielu Abtovi, na což odkazuje nápis „Handcrafted for Daniel Abt“ na středové konzole.

Společnost ABT připomíná 25 let modelů Audi RS. Jak moc se trh změnil od dob Audi RS2?

Bližší technické údaje nejsou momentálně známy. Standardní Audi RS7 Sportback zvládá sprint z 0–100 km/h za 3,6 sekundy a rozjede se až na 305 km/h. Tyto hodnoty by ABT RS7-R mělo hravě překonat. Kromě tohoto modelu německý tuner v půlce dubna představí také stejně upravenou Audi RS6 Avant.

ABT znovu přepracoval nové Audi RS7. Nyní má výkon 730 koní
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: