90 let zemědělských pneumatik Continental

Continental před 90 lety uvedl na trh první pneumatiku pro traktory. To, co se v roce 1928 zrodilo jako inovativní produktová idea, se v následujících desetiletích transformovalo ve velmi úspěšný produkt v mnoha evropských zemích. Inovace – jako byly např. traktorové pneumatiky T2 a T4 z 20. a 30. let nebo zemědělský plášť AS z roku 1955, jsou tím, co je pro firemní tradici typické. Continental pokračuje v zavedené tradici novými prémiovými radiálními pneumatikami s inovativní konstrukcí, jako např. flexibilní technologie kostry N.flex nebo D.fine technologie zajišťující ideální tvar záběrového zubu.Continental_90_01_1928Inovátoři už od počátku
Příběh zemědělských pneumatik značky Continental začal v roce 1928, kdy byl na evropský trh uveden první traktorový plášť T2 (AS). Čtyři roky poté přišel plášť T3 AS s optimalizovaným dezénem a lepším trakčním výkonem. Další revoluce přišla v roce 1938: jako první výrobce zemědělských pneumatik v Německu se Continental rozhodl, že u nové pneumatiky T4 AS nebude propojovat jednotlivé bloky dezénu. A od té doby byl dezén zemědělských pneumatik ve středové části rozdělený, což zajišťuje větší trakci. V roce 1955 přišla na trh robustní pneumatika s vysokou přilnavostí Continental Farmer (AS). Nový dezén s vylepšenými samočistícími vlastnostmi dokázal oproti předchůdci zvýšit trakci na všech typech povrchů o 20 %.Continental_90_02_T4Rozšiřování na mezinárodní trhy a prodej licence CGS/Mitas
Continental rozšiřovala své podnikání na mezinárodní úrovni do konce 20. století, trhy v Severní Americe a Evropě se soustředily zejména na expanzi. V roce 2004 byl segment zemědělských pneumatik prodán v důsledku koncentrace podnikání koncernu jako celku. V průběhu tohoto prodeje získala společnost CGS/Mitas licenci na výrobu a marketing zemědělských pneumatik pod značkou Continental. Vývoj a prodej produktů a řešení ze segmentu Continental Automotive pokračoval dál v růstu. A nadále se zvyšovala i poptávka po zemědělských pneumatikách značky Continental.
Continental_90_04 Bead and N.flex technology2017: úspěšný příběh má pokračování
V roce 2016 získal Continental své ochranné známky spojené se zemědělskými plášti zpět a o rok později se na trh vrátil i s novým produktem – radiálními pneumatikami Tractor70 a Tractor85. Obě pneumatiky pocházejí z vlastní výroby: vyrábějí se v novém výrobním závodě v Lousadu v Portugalsku. Pneumatiky jsou typické svou extrémní robustností a odolností a současně zaručují vysoký komfort při jízdě, ochranu půdy a tažnou sílu. Oba pláště jsou vybaveny inovativní patentovanou technologií N.flex, která díky použití zcela nového nylonu zvyšuje absorpci a tlumení nárazů.
V srpnu 2018 přidal Continental do svého portfolia novou radiální pneumatiku TractorMaster s technologií D.fine s masivním dezénem s velkou styčnou plochou. V roce 2019 Continental nabídne zemědělcům celkem 100 variant zemědělských plášťů.

90 let zemědělských pneumatik Continental
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

1 komentář

  1. Sice ne na traktor, ale pneumatiky od značky Continental jsem si před několika lety kupoval z internetového obchodu https://www.pneuok.cz/ a musím říci, že jsem s nimi do dnešního dne velice spokojen! Nejspíš jsem neměl na autě nikdy nic lepšího, mohu jen doporučit.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: