Značka Alpine oficiálně vstoupila na český trh. S nákupem modelu A110 rozhodně neotálejte, i když jsou v plánu tři novinky

  • Počínaje dnešním dnem si po letech čekání můžete na českém trhu oficiálně koupit sportovní automobil Alpine A110

  • Zatím jediný český showroom Alpine najdete v Průhonicích u Prahy 

  • Základní cena Alpine A110 je 1 490 000 Kč 

  • Značka Alpine má v plánu další tři modely, všechno to ale budou elektromobily 

Značka Alpine spadající pod Renault začala svou novodobou existenci v roce 2017, kdy byl na vybrané trhy uveden model A110. Sympatické kupé odkazuje na svého předchůdce vyráběného mezi lety 1962 a 1977 nejen designem, ale také základní filozofií preferující nízkou hmotnost. Po letech čekání si tento model může konečně oficiálně koupit i český zákazník přímo na tuzemském trhu, na který dnes tato značka vstoupila.

Alpine A110 se u nás nabízí ve třech variantách. Základní 110 disponuje výkonem 252 koní, má standardní podvozek a s hmotností 1103 kg je z celé nabídky nejlehčí. Komu tato verze nebude stačit, ten může sáhnout po výkonnějších alternativách GT a 110 S. První jmenovaná je zaměřená na delší cesty. Tomu odpovídá běžný podvozek i pohodlná sedadla. Motor ovšem disponuje výkonem 300 koní a brzdová soustava využívá větší přední kotouče (320 mm).

Za volantem Alpine A110: Svezli jsme se autem, které v ČR jen tak nepotkáte

Naproti tomu A110 S více sází na sportovní stránku věci. I zde najdete posílený čtyřválec o objemu 1,8 l a silnější brzdy, navíc tu je ale tužší podvozek a v interiéru jsou karbonová sedadla Sabelt, kdy jedno váží pouze 13,1 kg. K této verzi je jako k jediné dostupný paket upravující aerodynamiku. Ten obsahuje malý přední spoiler, větší spoiler vzadu a upravená je i podlaha automobilu. Výsledkem je vyšší přítlak a současně maximální rychlost navýšená na 275 km/h.

Alpine je zatím stále ještě malý výrobce, přičemž při produkci je ve velké míře využívána ruční práce. Loni bylo prodáno 2659 exemplářů A110 a dealerská síť zahrnovala stovku prodejců. Aktuálně už mají zákazníci k dispozici 139 dealerů a z toho 22 se nachází mimo Evropu. Jedním z těch nových je Pyramida Průhonice Plus. Právě tato společnost bude jako jediná v ČR prodej francouzských sportovních vozů zajišťovat. Showroomu Alpine byl otevřen dnes (20. června).

Na rok 2024 už má Alpine připravenou novou strategii, která povede k navýšení výroby i prodejních čísel. Postupně dorazí hned tři novinky. Konkrétně půjde o malý vůz (patrně hatchback vycházející z chystaného Renaultu 5, chybět nebude ani crossover a sportovní kupé, které nahradí dosluhující A110. Všechny zmíněné novinky ale budou mít čistě elektrický pohon. Pokud tedy máte zájem o lehký sportovní automobil s klasickým spalovacím motorem, moc času už vám nezbývá.

Pro úplnost, základní A110 startuje na českém trhu částkou 1 490 000 Kč, za GT zaplatíte nejméně 1 740 000 Kč a na sportovní 110 S budete potřebovat minimálně 1 815 000 Kč. Renault zároveň v blízké budoucnosti uvede u vybraných modelů výbavy, které budou využívat některé prvky z vozů Alpine. Tyto výbavy ponesou označení Esprit Alpine.

Značka Alpine oficiálně vstoupila na český trh. S nákupem modelu A110 rozhodně neotálejte, i když jsou v plánu tři novinky
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: