Ženeva 2017: Prohlédněte si DS 7 Crossback na fotkách přímo z autosalonu

  • Ženevský autosalon se stal kromě jiného také dějištěm světové premiéry první SUV značky DS

  • Model DS 7 Crossback bude dostupný s klasickými motory

  • Zároveň jde o další z celé řady hybridů, které jsou v Ženevě k vidění 

Letošní ženevský autosalon přinesl poměrně hodně hybridních automobilů a stejně tak je zde k vidění také řada SUV. Stranou nezůstala ani značka DS, která přivezla svůj historicky první crossover pojmenovaný jako DS 7 Crossback. I tento model si budou moci zájemci pořídit coby hybrid.

Doporučujeme: DS 7 Crossback je první plnohodnotný crossover této značky. Dorazí i jako hybrid

DS 7 Crossback je vůz přibližně velikosti nového Peugeotu 5008. Zajímavý design s decentním oplastováním je doplněn o atraktivní disky. Jejich velikost může být až 20″. Protože jde o značku mířící na prémiový segment, máme v interiéru očekávat kvalitní materiály, kůži Nappa nebo dřevěné obložení.

crs_7
První crossover značky DS se jmenuje DS 7 Crossback. Velikostně přibližně odpovídá novému Peugeotu 5008. Kromě klasických motorů nabídne také nový hybridní systém

Francouzská novinka se bude nabízet s klasickými motory, dorazí ale také zcela nové hybridní ústrojí E-Tense. To kombinuje spalovací šestnáctistovku a dva elektromotory. Jeden je umístěn vpředu mezi motorem a převodovkou, ten druhý roztáčí kola zadní nápravy. Dohromady dostane řidič k dispozici 221 kW (300 k). V čistě elektrickém režimu zvládne tento vůz ujet až 60 km.

Doporučujeme: Mitsubishi Eclipse se vrací jako kompaktní crossover. Bude mít i diesel

Druhou zajímavou novinkou související s DS 7 Crossback je pokročilý tempomat. Podobně jako třeba v případě nového Volva XC60 bude i francouzský crossover schopný jet zcela sám ustálenou rychlostí, a to až 180 km/h. První zájemci si budou moci DS 7 Crossback objednat už velmi brzy v rámci edice La Premiére.

Ženeva 2017: Prohlédněte si DS 7 Crossback na fotkách přímo z autosalonu
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: