Ženeva 2017: Pininfarina EP7 Fittipaldi se objeví také ve hře Gran Turismo

  • Pininfarina EP7 Fittipaldi vznikne jen v 25 exemplářích

  • Jedná se o exkluzivní okruhovou hračku

  • Emerson Fittipaldi osobně zaškolí každého majitele

  • Slavný závodník pomůže klientům najít optimální nastavení vozu

  • S autem se svezete, ale jen virtuálně ve hře Gran Turismo Sport

Velmi zajímavou okruhovou hračku představilo v Ženevě designérské studio Pininfarina. Model EP7 Fittipaldi vzniká na počest legendárního brazilského závodníka, který v letech 1972 a 1974 získal dvakrát titul mistra světa vozů Formule 1. Fittipaldi se ale osobně podílí na vývoji a ladění. Italské designérské studio navrhlo design, za technikou stojí německá společnost HWA.

Zkratka HWA znamená iniciály Hanse Wernera Aufrechta, což je zakladatel slavné divize AMG, kterou později Mercedes převzal. Od HWA je tak například úplně nový osmiválec, který má mít výkon alespoň 600 koní v 9000 min-1. Není to jednotka převzatá od Mercedesu, je to motor vlastní konstrukce.

Základem vozu je karbonový monokok, ke kterému je napevno přimontován motor a sekvenční převodovka. Pohonná jednotka spolu s převodovkou tak tvoří součást nosné struktury podobně jako u vozů F1. Uspořádání interiéru bude navrženo přesně na míru podle potřeb zákazníka. Podle něj bude odlita i závodní sedačka, tvar volantu, umístění pádel pod volantem a podobně.

Doporučujeme: Ferrari J50 je speciální edice výhradně pro Japonsko. Bude jich jen deset

Vznikne pouze 25 kusů tohoto exkluzivního supersportu za blíže nespecifikovanou cenu a každého majitele zaškolí sám Emerson Fittipaldi. Nemyslete si, že bude Fittipaldi rušen ve svém závodnickém důchodu. On i ve svých 70 letech stále aktivně závodí, i když už ne na plný úvazek jako dřív. Vlastně jen tak pro radost.

Slavný závodník pomůže najít pro zákazníky také optimální nastavení ABS, kontroly trakce, podvozku, řízení, převodovky a motoru. Nebude tedy třeba vozit s sebou na okruh celý tým mechaniků a vlastně jediné, o co se bude muset klient postarat sám, je tlak v pneumatikách a běžný servis.

Vůz si nedělá ambice soutěžit v nějakém okruhovém šampionátu, je to pouze okruhová hračka pro velmi zámožné. Zajímavé je také to, že se Pininfarina EP7 Fittipaldi dostane v rámci projektu Vision Gran Turismo do závodní hry Gran Turismo Sport. Ta má vyjít v průběhu roku 2017 na herní platformě PS4.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: