Ženeva 2017: Aston Martin AM-RB 001 dostal jméno Valkyrie. Je to neskutečný stroj

  • Aston Martin zakládá novou „tuningovou“ divizi AMR

  • Supersport AM-RB 001 dostal jméno Valkyrie

  • Výroba omezené série supersportů se rozjede příští rok

Britská značka Aston Martin sice nemá žádný úplně nový model, alespoň na autosalonu v Ženevě ukázala svůj nový supersport Valkyrie, který vzniká ve spolupráci s Red Bullem. Vedle jsme si mohli prohlédnout také nový produkt označený jako AMR.

AMR je označení nové divize, která nabídne rozsáhlejší úpravy produkčních aut. Vedle modelu Vantage upraví divize AMR klidně i čtyřdveřový sedan Rapide. Zatímco Rapide AMR ještě může na silnice, přestavba Vantage AMR Pro už je určena pouze pro závodní dráhu, ve velké míře totiž vychází ze závodního vozu kategorie GT4. Zatímco sedan Aston Martin Rapide vznikne v sérii 210 kusů, okruhových modelů Vantage AMR Pro bude jen sedm.

Aston Martin AM-RB 001 dostal konečně jméno Valkyrie. Tento supersport s atmosférickým vysokootáčkovým dvanáctiválcem vznikne pouze ve 150 exemplářích (včetně prototypů a 25 výhradně okruhových aut) a všechny jsou už vyprodané.

Jedná se o jasnou ukázku toho, jak by asi mohla vypadat závodní auta, kdyby je nesvazovaly striktní předpisy a omezení motorů. Aston Martin tvrdí, že produkční auto bude mít poměr výkonu a hmotnosti 1:1. Přesné specifikace motoru ale ještě neznáme. Výroba začne příští rok.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: