Zánovních vozů na trhu znatelně přibylo. Ceny i nájezd zůstávají stabilní

Trh zánovních ojetých vozů v zemích, kde působí znovuobnovená značka Mototechna, nabídl v meziročním srovnání za první pololetí o téměř dvacet šest tisíc vozů více. Nejčastější průměrný nájezd činil 15 785 km, stáří se zvýšilo pouze v řádu jednotek měsíců. Vyplynulo to z kontinuálního sledování trhu, které provedla společnost Mototechna, patřící do skupiny AURES Holdings.

Zatímco za první pololetí roku 2017 bylo v České republice, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku nabízeno celkem 156 557 zánovních vozů, za letošní půlrok to bylo 182 507. Z tohoto čísla činila nabídka inzerovaných vozů u nás 55 875, což je o 8 109 automobilů více než loni. Nejvíce vozů tradičně nabídla Praha (21 151), nejméně Karlovarský kraj (870).6,6 % automobilů bylo z dovozu.Automobily se v České republice nabízely nejčastěji za 435 000 korun, což je ve srovnání s loňským pololetím o 10 tisíc korun více. Nejčastější průměrné stáří inzerovaných vozů činilo 1,1 roku, což je pouze o jednu desetinu více než loni a týká se to nabídky profesionálních prodejců.  Soukromí inzerenti nabízí automobily poměrně starší. „Důvodem tohoto patrného rozdílu je fakt, že profesionální prodejci mají často přístup ke zcela novým vozům. Ty po zajetí v rámci firemních flotil či marketingových akcí následně nabídnou jako zánovní vozidla,“uvedla generální ředitelka AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna Karolína Topolová.

Pomyslný žebříček nejoblíbenějších vozů u nás jasně ovládly Škodovky v pořadí Octavia, Fabia, Rapid a Superb. V loňském roce TOP 5 uzavíral ještě model Citigo (letos 7. příčka), který ovšem letos vystřídal Hyundai i30. Na šesté a osmé pozici se umístily vozy Volkswagen s modely Golf a Passat. Deváté místo obsadila Škoda Yeti, desítku uzavírá Kia Ceed. Jedničkou na slovenském trhu zánovních vozů je Škoda Octavia, v Polsku a Maďarsku Opel Astra.

Znovuobnovená značka Mototechna, která se specializuje na prodej zánovních automobilů a patří do skupiny AAA AUTO, loni v tomto segmentu na našem trhu zaznamenala zvýšení poptávky o 9,7 procenta. Celkem se pod hlavičkou Mototechny prodalo téměř 7 500 zánovních vozů za rok 2017 a již přes 50 tisíc aut od roku 2012.

TOP 5 nejinzerovanějších vozů za první pololetí roku 2018
Česká republika Slovensko Polsko Maďarsko
Škoda Octavia Škoda Octavia Opel Astra Opel Astra
Škoda Fabia Škoda Fabia Ford Focus BMW 5
Škoda Rapid Škoda Rapid Renault Clio Mercedes E
Škoda Superb Volkswagen Golf Volkswagen Golf Opel Corsa
Hyundai i30 Škoda Superb Opel Corsa Suzuki Vitara
Ohodnoťte tento článek!

10 KOMENTÁŘE

  1. Je jedině dobře, že počet zánovních vozů vzrostl. Rozhodně je lepší koupit zánovní vůz v Áčkách (jako třeba já), než dávat zbytečně přemrštěnou cenu za naleštěnou funglovku.

  2. Musím souhlasit ! Na co kupovat naleštěnou funglovku za mnohokrát větší cenu, když tu máme Áčka. Sám od nich mám už druhé auto a vždy vše v naprostém pořádku. Takže vzrůstající počet zánovních vozů je jedině dobře 🙂

  3. já jsem zásadně proti novým autům, kort když tu máme jiná, ojetá a fungující auta, takže já až půjdu koupit druhý auto, tak půjdu zase do autobazaru

  4. Koukám, že podle komentářů je tady dost spokojených lidí z AAA. Já knim patřím také, kupoval jsem zde Passata b6 a přítelkyně golva IV. Obě auta jezdí bez problémů už přes rok. Na co dávat hříšné peníze za funglovky, když stejný účel splní i auto z barazu?

  5. S rostoucí poptávkou roste i nabídka, to je dobře. Sám bych nekoupil auto nikde jinde než u Áček. Na co dávat zbytečně moc peněz za naleštěnou funglovku, že? To že se ceny i nájezdy dřží stabilně je jedině dobře 🙂

  6. Nedivím se, že nabídka se rozrůstá. Přeci jenom je lepší koupit auto od Áček, než jak všichni píší…”naleštěnou funglovku”. Možná někomu přijde, že tu Áčka nějak chválím, ale…. Už od nich s manželkou máme dvě auta a nikdy nebyl žádný problém. Dokonce i servis nám poskytli, když nám spadl vejfuk a to zadarmo !!!

  7. Před časem jsem se sám rozhodoval nad koupí fungl nového auta, nebo zánovního z bazaru. Nakonec to vyhrála Áčka se zánovníí Fabii 3.generace. Koupě rozhodně nelituji a ty ušetřené peníze se také hodí.

    • Také jsem nakupoval u Áček. V mém případě zánovní B7 a koupě také nelituji. Má to najeto málo, dokonce i záruka tam běží a cenově jsem o pár desítek tisíc níž. Tak proč ne, že? Funglovky se zkrátka už nevyplácí.

  8. Jen blázen by si v dnešní době koupil naleštěnou funglovku, když tu máme bazar jako je AAA auto. Možná Vám to přijde přehnané, ale zkrátka se to vyplatí koupit u nich. Cena je o dost nižší a kolikrát tam máte ještě záruku, co víc si přát?

PŘIDAT KOMENTÁŘ: