Zákazníci vzali Ford GT útokem. Automobilka proto znovu začne přijímat objednávky

 • Původně mělo vzniknout pouze 1000 exemplářů modelu Ford GT

 • Poptávka po tomto supersportu ale byla tak velká, že Ford nakonec počet vyrobených kusů navýší 

 • Zájemci dostanou k dispozici dalších 350 exemplářů. Žádosti můžete podávat od osmého listopadu

V roce 2016 zahájila automobilka Ford výrobu novodobého modelu GT. Supersportovní stoj ale není obyčejná tuctovka. Zákazníci dostali k dispozici pouze tisíc exemplářů a jak tomu bývá v podobných případech zvykem, celá série se vyprodala prakticky okamžitě. Jenže z potenciálních zájemců byla uspokojena jen velmi malá část, takže se nakonec Ford rozhodl, že produkci současného GT prodlouží a počet vyrobených kusů trochu navýší.

Tohle rozhodnutí se dá pochopit, protože o původních tisíc automobilů se přihlásilo přibližně 6500 zájemců. Teď dostanou další šanci, když Ford oficiálně potvrdil přídavek v podobě 350 exemplářů. Není to mnoho, ale lepší než nic. Navíc Ford nemůže přidávat větší množství, aby současné GT nepřišlo o svou exkluzivitu.

Retro na neděli: Ford GT40 vznikl jako pomsta značce Ferrari

Každopádně pokud máte zájem, měli byste být rychlí. Ford začne přijímat žádosti (ano, žádosti, nikoliv objednávky) od osmého listopadu a přijímat je bude jeden měsíc. V rámci žádosti na vás čeká obsáhlý dotazník, kde budete muset popsat svůj vztah k Fordu a doložit, jaké modely této značky vlastníte. Pokud budete vybráni, dočkáte se svého exempláře někdy v roce 2020 až 2022.

Pro připomenutí, Ford GT je supersport s motorem umístěným uprostřed. Konkrétně jde o dvakrát přeplňovaný zážehový šestiválec o objemu 3,5 litru. Jeho maximum činí 478 kW (650 koní) a 745 Nm. Přes sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku je poháněna zadní náprava, maximální rychlost dosahuje 347 km/h. Letos v květnu dorazil první zákaznický Ford GT také do České republiky.

Zákazníci vzali Ford GT útokem. Automobilka proto znovu začne přijímat objednávky
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů
Sdílejte

2 KOMENTÁŘE

 1. Neexistuje auto, které s 350ti koňmi jede 347 km/h.
  Na dvakrát přeplňovaný třiapůllitr by to byla fakt bída.
  Takový nesoulad v údajích bije do očí.
  Ford udává 484 kW a 650 koní. Že nejde o překlep 350/650 dokládá autorův údaj 257 kW.
  Trochu mi to připomíná obří titulek Rudého Práva ze sedmdesátých let, že sovětská energetická soustava má celkový výkon 150 milionů Wattů, což je dnes 150 vozů Koenigsegg. či tehdy součet výkonu lokomotiv na větším nádraží.

 2. Osobně se mi více líbí předchozí generace a hlavně GT40, to je prostě klasika. Jinak ta titulní fotka je parádní!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: