Zakázané ovoce z Koreje: Rodinná Kia hýčká posádku luxusem limuzíny

  • Velké korejské MPV Kia Carnival dostalo specifickou výbavu Hi Limousine

  • Jak název napovídá, inspirovala se u luxusních vozů pro VIP cestující

  • O soukromí až sedmi lidí se starají látkové záclonky. Auto v Česku ale nekoupíte

Kategorie velkých rodinných MPV je v Evropě na vymření. Lidé si čím dál tím častěji vybírají SUV a tak sem automobilky neposílají všechny své modely. Někdy si říkáme, že je to škoda. Třeba při pohledu na luxusně vybavenou Kiu Carnival, která si v mnoha ohledech nezadá s limuzínou.

Už při ohledu zvenčí se zdá, jako by na její palubě měli sedět jen významní cestujcí. Opravdová záclonka u osobního auta je už sice trochu retro, na druhou stranu je ale zároveň jasným symbolem luxusu. Pak je tu ještě jedna zvláštnost – to, co si veze Sedona na střeše, není rakev na lyže. Jde o zvýšení střechy, aby byl interiér vzdušnější.

Definitivní smrt rodinných MPV: Renault po 40 letech zařízne Espace

Palubní deska s masivním středovým panelem připomíná nové Sorento. Včetně dvou lidí vpředu se do auta se třemi řadami sedadel vejde celkem sedm cestujících. Dva z nich mají k dispozici samostatná polohovatelná křesla. A také pěkný výhled na velkou obrazovku zábavního systému zavěšenou od stropu.

Dvě zadní sedadla jsou elektricky polohovatelná
Na palubě je i čistička vzduchu

Zvýšená střecha je podtrhnutá ambientním osvětlením. Cestující vzadu také nestrádají co se týče kyslíkového komfortu. Na palubě je totiž klimatizace s čističkou vzduchu. Samozřejmostí je také spousta USB konektorů k nabíjení. V takovém voze by se opravdu příjemně cestovalo i na dlouhé vzdálenosti. Jen je Škoda, že tohle auto se zatím bude prodávat jen na svém domácím trhu.

Zakázané ovoce z Koreje: Rodinná Kia hýčká posádku luxusem limuzíny
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90.91%) 22 hlas/ů

1 komentář

  1. K čemu je dobrý tento článek? Auto si tu nekoupíme, a ani bychom jej nechtěli. Prodeje v Evropě by šly spočítat na prstech jedné ruky…typicky americké auto.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: