Zájem o Aston Martin AM-RB 001 za 90 milionů trojnásobně překročil nabídku

  • Aston Martin AM-RB 001 bude vyroben v sérii 150 kusů 

  • Cena je samozřejmě astronomická. V přepočtu vůz stojí zhruba 90 milionů korun

  • Přesto počet zájemců výrazně překračuje nabídku 

Když Aston Martin v červenci představoval svou okapotovanou formuli, která vzešla ze spolupráce s týmem Red Bull Racing, možná jste si říkali, k čemu takový automobil je. A vůbec, kdo si koupí vůz s cenou v přepočtu zhruba devadesát milionů korun?

Ukazuje se, že movitých zákazníků je opravdu hodně. Aston Martin nabídl k dispozici přesně 150 exemplářů a jak píší kolegové z australského magazínu Motoring, poptávka přesto trojnásobně překročila nabídku. Na jeden exemplář AM-RB 001 teď připadají tři zájemci.

ag
Výsledek spolupráce týmu Red Bull Racing a automobilky Aston Martin je extrémně drahý. Zájemců se ale našlo až moc
ag2
Na jeden ze série 150 kusů připadají tři zájemci. Aston Martin původně zvažoval, že nevyrobí ani sto exemplářů

Aston Martin nejdříve uváděl, že vyrobí 99 až 150 exemplářů, jenže už v červenci, kdy byl vůz představován, existovalo 370 zákazníků ochotných zaplatit astronomickou částku za to, aby jim převlečená formule zaparkovala v garáži. Informace o ceně vozu se rozcházejí. Některé zdroje uvádějí v přepočtu přibližně 80 milionů, podle jiných to může být téměř sto milionů korun.

Přesné technické informace Aston Martin nezveřejnil. Oficiálně se ví, že půjde o extrémně rychlý stroj, jehož základem je atmosféricky plněný dvanáctiválec. Očekává se hmotnost menší než 1000 kg a výkon zhruba 745 kW (1013 k). Na autě se podepsal sám Adrian Newey.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: