Žádný tříválec ani downsizing. Volkswagen Polo GTI dostane dvoulitr z Golfu GTI

  • Volkswagen Polo GTI dostane přeplňovaný dvoulitr z Golfu

  • Průměrné emise vyváží masově vyráběné tříválce a hybridní verze

  • Nové Polo uvidíme v září na autosalonu ve Frankfurtu

Brzy se představí nová generace Volkswagenu Polo. Už víme, že dostane zmenšenou verzi koncernové platformy MQB, určenou pro auta segmentu B. Už ji má nový Seat Ibiza a časem ji dostane i Fabia čtvrté generace. Ačkoli největší masu prodejů zastoupí tříválce a stále ještě diesel 1.6 TDI, myslí se i na sportovní vrcholnou verzi Polo GTI.

Na rozdíl od svých přímých soupeřů se ale Volkswagen do downsizingu nepustí. Polo GTI dostane totiž dvoulitr TSI z Golfu GTI. Výkon bude proti většímu Golfu trochu uškrcený a počítá se s jednodušší technikou, nicméně ve světle tříválcových Fordů Fiesta ST běžících na dva válce lze plnotučné dvoulitrové Polo považovat za jakýsi symbol rebelství.

Doporučujeme: Německé automobilky chtějí vlastní metodiku pro udávání reálné spotřeby

Právě nová platforma umožňuje zástavbu většího motoru a manuální převodovky. Ale pro Polo GTI se počítá i s dvouspojkovým DSG. Výkon bude samozřejmě putovat na přední kola s elektronicky řízeným diferenciálem XDS+. Ještě stále není jasné, jak to bude s verzí Polo R, protože oficiální snažení v šampionátu WRC Volkswagen již ukončil.

Volkswagen si zřejmě větší motor může dovolit, protože mu nebude příliš kazit průměrné korporátní emise. Modelů GTI se prodá jen zlomek a celkový emisní průměr se mu podaří srazit právě základními tříválci, diesely a také hybridními verzemi nového Pola.

Žádný tříválec ani downsizing. Volkswagen Polo GTI dostane dvoulitr z Golfu GTI
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96.92%) 13 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: