Z nuly na 161 km/h za 3,8 s? Už za tři roky si takové auto budete moci koupit

  • Chystá se další velmi expresní elektromobil 

  • Společnost Ariel Motor brzy představí vůz prozatím označovaný jako P40

  • Při hmotnosti 1600 kg nabídne výkon 880 kW 

  • Zrychlení z nuly na 100 km/h zvládne pod tři sekundy 

  • Do prodeje dorazí v roce 2020

Společnost Ariel Motor známe spíše díky lehké motokáře pojmenované Atom, jenže i tento výrobce si uvědomuje, že to v budoucnu bez elektromobilu nepůjde. Proto jeden takový vůz připravuje. Jak píše britský Autocar, půjde o velmi svižný stroj.

Základem automobilu zatím označovaného jako P40 je hliníkový monokok doplněný o karbonovou karoserii. Hmotnost by se měla udržet pod hranicí 1600 kg. Vůz ovšem dostane čtyři nezávislé elektromotory. Celkový výkon má být 880 kW, tedy skoro 1200 koní. Zrychlení z nuly na 100 mil v hodině (161 km/h) proběhne za pouhých 3,8 s. Rychlostí 240 km/h pojedete 7,8 s po startu, nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 257 km/h.

Doporučujeme: BMW i8 české police je k smíchu. Podívejte se, s čím jezdí policie na ostrově Man

Kromě této velmi rychlé čtyřkolky přijde i trochu pomalejší provedení využívající pouze pohon zadní nápravy. V obou případech ale auto dostane také elektrický generátor, který prodlouží dojezd. Konkrétně půjde o turbínu představenou minulý rok. Kapacita baterií by měla vystačit k ujetí necelých 200 km, respektive k patnáctiminutové ostré okruhové jízdě. Pak budete muset elektrický Ariel na padesát minut odstavit u rychlonabíjecí stanice.

Podle informací Autocaru se další podrobnosti dozvíme v blízké budoucnosti, na sériové provedení si ale ještě chvíli počkáme. Aktuální plány hovoří o uvedení do prodeje v roce 2020.

Z nuly na 161 km/h za 3,8 s? Už za tři roky si takové auto budete moci koupit
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (82.5%) 8 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: