Z Audi A1 se stal zmenšený allroad. Říká si citycarver a do prodeje dorazí už v srpnu

  • Audi připravilo další verzi modelu A1

  • Novinka se jmenuje citycarver. V podstatě jde o miniaturní allroad

  • Změny jsou spíše kosmetického charakteru, tím hlavním je zde podvozek zvýšený o 35 mm 

  • Do prodeje dorazí A1 citycarver už v srpnu 

Přibližně rok po premiéře nové generace Audi A1 přichází německá automobilka s novou variantou tohoto modelu. Nese označení citycarver a jak už jste podle úvodního obrázku asi poznali, jde svým způsobem o miniaturní allroad. Případní zájemci si už mohou začít chystat patřičný obnos, protože Audi spustí prodej v srpnu. Do showroomů dorazí A1 citycarver na podzim.

Audi A1 citycarver se od svých klasických „neterénních“ sourozenců liší především designem. Automobilka upozorňuje na upravenou masku, která má odkazovat na SUV řady Q. Místo trojice malých otvorů mezi maskou a kapotou jsou zde otvory pouze dva a především vůz dostal ochranné plasty kolem celé karoserie. Jiný je rovněž zadní nárazník. Interiér už zůstal až na naprosté detaily typu oranžových (nebo také měděných a stříbrných) dekorů shodný s klasickým Sportbackem.

Test Audi A1 Sportback 30 TFSI S tronic: Jak moc si ceníte znak Audi?

Hlavní technickou odlišností modelu A1 citycarver ve srovnání s A1 Sportback je podvozek. Změnilo se totiž odpružení, které přináší výšku podvozku větší o 35 mm. Audi ovšem říká, že celkově citycarver nabízí podvozek vyšší „o zhruba čtyři centimetry“, protože dalších několik milimetrů navíc přidají větší kola. Standardně jsou zde totiž dodávány šestnáctky, zatímco A1 Sportback s „cenou od“ pořídíte na plechových discích o velikosti 15″.

O nabídce motorizací se automobilka vůbec nezmiňuje, z čehož se dá usuzovat, že se od klasického Sportbacku nijak neliší. Stejně jako u základní varianty si také u této novinky můžete připlácet za spoustu věcí včetně třeba paketu Dynamic. Ten přidá nastavitelné tlumiče, červené brzdiče nebo generátor sportovního zvuku.

Objednávky začne Audi přijímat během srpna, na cenu si ale ještě musíme počkat. Nicméně vzhledem k tomu, že i běžná A1 dokáže stát zhruba milion, za hubičku nový citycarver rozhodně nedostanete.

Z Audi A1 se stal zmenšený allroad. Říká si citycarver a do prodeje dorazí už v srpnu
Ohodnoťte tento článek!
1.5 (30%) 2 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: