Wiesmann se vrací. Nový model představí na konci srpna na výstavě Salon Privé

  • Značka Wiesmann znovu rozjede výrobu

  • Noví majitelé chtějí obnovit modelovou řadu a dostat se na nové trhy

  • Wiesmann skončil s výrobou po bankrotu v roce 2014

Wiesmann je (respektive byla) malosériová německá automobilka, která od roku 1988 do roku 2014 ručně vyráběla sportovní auta v retro stylu inspirovaná designem britských sportovních vozů 40. a 50. let. Produkce dosahovala zhruba 180 vozů ročně, ale kvůli problémům po hospodářské krizi se Wiesmann dostal na samé dno a v roce 2014 definitivně zbankrotoval.

Noví majitelé společnosti ovšem chtějí po restrukturalizaci a investicích výrobu opět obnovit. Na konci srpna se na výstavě Salon Privé dokonce představí nejen ikonické modely Wiesmannu, ale především zcela nový model ve formě předprodukčního konceptu.

Doporučujeme: Nestačí vám Morgan? Společnost Eadon Green chystá dvanáctiválcové retro

Na Salon Privé se má podle dostupných informací ukázat model GT MF5, který používal atmosférický desetiválec z BMW M5 o výkonu 404 kW (550 koní). Druhým představeným modelem bude Roadster MF4 s osmiválcem bi-turbo 4,4 l rovněž od BMW, který má výkon 299 kW (407 koní).

Radikální změny ohledně koncepce výroby se zřejmě nechystají, Wiesmann má zůstat malosériovou automobilkou s velkým důrazem na ruční montáž a individuální přístup k zákazníkovi, což se u aut s cenou od 100 000 eur tak nějak očekává. Velkým úkolem pro značku bude rozjet znovu byznys na důležitých zahraničních trzích, především pak v zemích kolem Perského zálivu, a pokusit se prosadit na trhu v USA, kam Wiesmann nikdy neprorazil.

Wiesmann se vrací. Nový model představí na konci srpna na výstavě Salon Privé
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: